اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰

امیرنصیرزاده : نیروهوایی موشک کروز زمینی را هواپایه کرده است

امیرنصیرزاده : نیروهوایی موشک کروز زمینی را هواپایه کرده است

جانشین رییس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان این که توانمندی در نیروی هوایی ارتش به حدی رسیده که هواپیماها می توانند صدها کیلومتر دورتر عملیات انجام دهند، گفت: نیروی هوایی امروز توانسته موشک کروز زمینی را هواپایه کند که امیدوارم در آینده شاهد شلیک آن در نیروی هوایی باشیم.

امیر سرتیپ عزیز نصیرزاده جانشین رییس ستاد کل نیروهای مسلح در مراسم معارفه و تکریم فرماندهان جدید و سابق نهاجا گفت: دفاع مقدس یادآور رشادت بزرگمردانی است که همواره در تاریخ انقلاب اسلامی و این مرز و بوم ماندگار خواهند ماند.

وی با اشاره به نقش آفرینی خلبانان نیروی هوایی در دوران دفاع مقدس گفت: مردان غیرتمند، بی ادعا، متعصب و ولایت‌مدار نیروی هوایی ارتش در دوران دفاع مقدس ‌نقش ارزنده ای را در دفاع از حریم هوایی کشور ایفا کردند.

جانشین رییس ستاد کل نیروهای مسلح افزود: نیروی هوایی با امکانات خود و گاها با کمترین امکانات اما با شجاعت و روحیه سلحشوری بر دل دشمن تاخت امروز میزبان برخی از قهرمانان و بزرگان نهاجا هستیم که با دست خالی به دل دشمن زدن و پیروزمندانه از این میدان خطیر بیرون آمدند.

امیرنصیرزاده تاکید کرد: این افتخار است برای ما که در این دوران و تحت فرماندهی نایب امام زمان زندگی می‌کنیم و خدا را از این بابت شاکریم و از خداوند متعال می خواهیم؛ سایه رهبر فرزانه و نایب امام زمان را  بر سر مسلمین جهان مستدام بذارد تا پرچم انقلاب اسلامی را به دست حضرت ولی عصر برساند.

وی با اشاره به خدمات صورت گرفته در نیروی هوایی گفت: بنده از اقدامات و خدمات  فرماندهان سابق نهاجا تشکر و قدردانی می‌کنم؛ امروز امانتی را که تحویل گرفته بودیم به فرمانده جدید می سپاریم.

جانشین رییس ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: در دورانی که بنده مسئولیت داشتم همه  کارکنان‌ خدوم نهاجا تلاش کردند و بخشی از کار را پیش بردند که نتایج آن ارتقای توان رزمی و آمادگی های امروز نهاجا را رقم زد.

امیرنصیرزاده با بیان اینکه به گوشه ای از کارهایی که در طول ۳ سال گذشته در نهاجا انجام گرفته است اشاره می کنم افزود: محور اصلی کار ما در نیروی هوایی اجرای فرمان رهبری معظم بود و همچنین از خط مشی ها و راهبردهای فرمانده کل ارتش نیز که با شیوه های نوین مدیریتی به ما ارائه می شد استفاده می کردیم.

وی با بیان این که نوع مدیریت و  برخورد پدرانه ایشان با ما سبب پیشرفت و تسریع و تسهیل کارها می شد گفت: در طول سه سال گذشته تلاش کردیم تا نیروی هوایی در تراز انقلاب اسلامی را داشته باشیم و همواره معتقد بودم باید به گونه ای نیروی هوایی را بسازیم که اگر  اراده خداوند متعال بر این باشد که حضرت ولی عصر ظهور کنند بتوانیم نیروی هوایی مقتدر و کارآمدی را تحویل ایشان بدهیم لذا در این راستا تلاش کردیم.

جانشین رییس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به تهدیدات نرم دشمنان نظام و انقلاب اسلامی بر ضرورت توجه به امور فرهنگی و ارزش‌های اسلامی و قرآنی تاکید کرد و گفت: افسران جوان ما امروز با تهدیدات نرم و متنوعی مواجه هستند اگر سطح بصیرت افزایش پیدا نکند دچار مشکل می‌شوند

وی با تاکید بر اینکه برای رسیدن به نقطه مطلوب نیازمند پرورش نیروی انسانی کارآمد و کیفی هستیم، گفت: بر روی نیروی انسانی با کیفیت کار کردیم چراکه طبق فرمایش فرمانده معظم کل قوا نیروی انسانی با کیفیت به ما مزیت راهبردی می بخشد.

امیرنصیرزاده گفت: ما در طول دوران خدمتی سعی کردیم نیروی انسانی با انگیزه قوی و متعهد تربیت کنیم و امروز خدمت فرمانده کل ارتش عرض می کنم که در نیروی هوایی ده فرمانده توانمند داریم که می‌توانند در پستهای مهم و کلیدی سکاندار امور باشند.

وی در خصوص فعالیت‌ها و اقدامات نیروی هوایی در حوزه به روزرسانی تجهیزات و تسلیحات هوایی گفت: نیروی هوایی امروز از هواپیماهای شناسایی و تاکتیکی قوی برخوردار است که در مدت زمان یک ساعت می تواند اطلاعات منطقه وسیعی را با کیفیت بالا در اختیار فرماندهان قرار دهد.

جانشین رییس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه در نهاجا بر روی علم دانش و تخصص این نیروها کار کردیم و رشد خوبی را در این عرصه داشته ایم، افزود: بر روی پهپاد و بویژه در حوزه پهپادهای شناسایی کار کردیم و امسال در نظر داریم مطابق با صحنه واقعی نبرد رزمایشی انجام دهیم به طوری که در پایگاهها و مناطق رزمایش بمباران صورت می گیرد و فرماندهان ما به صورت آنلاین می توانند در مرکز این رزمایش را مشاهده کنند.

وی با بیان اینکه توان خود را به صورت چند بعدی افزایش دادیم و همه جوانب را در نظر گرفتیم، افزود: این توانمندی در نهاجا ایجاد شده است که صدها کیلومتر دورتر هواپیما عملیات انجام دهد و تصاویر آن در مرکز در اختیار فرماندهان به صورت آنلاین قرار گیرد.

امیرنصیرزاده تصریح کرد: حوزه ارتقای توان دفاعی به موشک و بمب های نقطه زن دست پیدا کردیم؛  همچنین با اقداماتی که صورت دادیم هواپیما را با کمترین ساعت پرواز به بیشترین بهره وری رساندیم.

وی  گفت: همچنین نیروی هوایی امروز توانسته موشک کروز زمینی را هواپایه کند که امیدوارم در آینده شاهد شلیک آن در نیروی هوایی باشیم./ ایرنا

کپی