اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

مخالفت گروه‌های فلسطینی با برگزاری انتخابات محلی

مخالفت گروه‌های فلسطینی با برگزاری انتخابات محلی

گروه‌های فلسطینی در نوار غزه مخالفت خود را با درخواست تشکیلات خودگردان برای برگزاری انتخابات محلی فلسطین در دسامبر آتی اعلام کردند.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، گروه‌های مقاومت فلسطین در نوار غزه و در راس آنها حماس و جهاد اسلامی در بیانیه‌ای مشترک به درخواست تشکیلات خودگردان فلسطین برای برگزاری انتخابات محلی فلسطین در دسامبر آتی واکنش نشان دادند.

در این بیانیه آمده است: درخواست تشکیلات خودگردان برای برگزاری انتخابات به دنبال لغو انتخابات مجلس قانونگذاری و ریاستی درواقع به منزله ریختن خاکستر در چشم است.

این گروه‌ها با اشاره به اینکه هرگونه انتخاباتی نیازمند اجماع ملی و ایجاد شرایط برای برگزاری آن است، از تشکیلات خودگردان فلسطین خواست تا به توافقنامه‌های ملی قبلی از جمله انتخابات ریاست ریاستی و قانونگذاری، شورای ملی و شوراهای محلی پایبند باشند.

دولت تشکیلات خودگردان فلسطین اخیرا دستور اجرای انتخابات روستاها و شهرهای فلسطین در تاریخ ۱۱ دسامبر آتی و در دو مرحله را صادر کرد.

آخرین انتخابات شهری و روستایی در فلسطین در سال‌های ۲۰۱۷-۲۰۱۸ برگزار شد و جنبش فتح با اکثریت آرا پیروز شد در حالی که جنبش حماس آن را تحریم کرد و اجازه برگزاری آن در غزه را نداد.

بر اساس قوانین فلسطین این انتخابات هر چهار سال باید برگزار شود.

محمد اشتیه نخست‌وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین نیز دوشنبه از جنبش حماس خواست که اجازه برگزاری مرحله نخست انتخابات محلی در نوار غزه را بدهد./ ایسنا

کپی