اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰

درخواست کمپین بایکوت اسرائیل برای تحریم "اکسپو ۲۰۲۱"

درخواست کمپین بایکوت اسرائیل برای تحریم "اکسپو ۲۰۲۱"

جنبش بایکوت، عدم سرمایه گذاری و تحریم رژیم صهیونیستی (BDS) خواستار تحریم نمایشگاه "اکسپو ۲۰۲۱ دوبی" شد.

 به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، جنبش بایکوت، عدم سرمایه گذاری و تحریم رژیم صهیونیستی (BDS) از دولت‌ها، شرکت‌ها و هنرمندان کشورهای مختلف خواست که نمایشگاه موسوم به "اکسپو ۲۰۲۱ دوبی" را تحریم کنند.

این جنبش در بیانیه‌ای اعلام کرد که امارات و رژیم صهیونیستی از این نمایشگاه برای بهتر کردن وجهه‌شان و منحرف کردن توجه به نقض‌های قابل توجه‌شان در زمینه حقوق بشر سوء استفاده می‌کنند.

در این بیانیه آمده است که دیکتاتوری امارات منابع عظیمی را برای سرپوش گذاشتن بر جنایات جنگی در یمن، سابقه وحشتناک حقوق بشر از جمله سرکوب جنایتکارانه کارگران مهاجر، عمدتا از کشورهای جنوب آسیا و اقدامات تبعیض آمیز علیه زنان، سرمایه گذاری می‌کند.

این جنبش در ادامه همچنین به استقبال اماراتی‌ها از دستیابی رژیم صهیونیستی به یک غرفه بزرگ در این نمایشگاه اشاره کرد و نوشت: اسرائیل در نظر دارد در این نمایشگاه از تبلیغات برای عادی سازی روابط و پاک کردن وجهه رژیم سرکوبگر خود علیه فلسطینی‌ها در برابر افکار عمومی عرب و مسلمان سوء استفاده کند و همچنین سعی خواهد کرد خود را بر خلاف واقعیت اشغالگری و آپارتاید بودنش به عنوان "پرتوی امید" در منطقه معرفی کند.

جنبش مذکور همچنین اعلام کرد که نمایشگاه دوبی در چارچوب اتحاد امنیتی درحال توسعه میان امارات و رژیم صهیونیستی در برگزار می‌شود.

این نمایشگاه قرار است اکتبر راه اندازی شود و با مشارکت بیش از ۱۹۱ کشور به مدت شش ماه ادامه خواهد داشت./ ایسنا

کپی