اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰
وال‌استریت‌ژورنال نوشت؛

ایمنی ۹۴ درصدی با دریافت دوز تقویت‌کننده واکسن جانسن/ آنتی‌بادی ۶ برابر می‌شود

ایمنی ۹۴ درصدی با دریافت دوز تقویت‌کننده واکسن جانسن/ آنتی‌بادی ۶ برابر می‌شود

پل استوفلس، مدیر علمی شرکت جانسون اند جانسون در بیانیه‌ای مطبوعاتی اظهار داشت: داده‌ها نشان می‌دهد دوز تقویت کننده واکسن تک دوزی جانسون اند جانسون ایمنی را در برابر کرونا افزایش می‌دهد؛ تزریق این دوز میزان انتی‌بادی‌ها علیه این بیماری را ۶ تا ۴ برابر افزایش می‌دهد.

وال‌استریت‌ژورنال نوشت؛ شرکت جانسون اند جانسون ادعا کرده است، دز تقویت‌کننده واکسن این شرکت تا ۹۴ درصد برابر کووید متوسط تا شدید محافظت ایجاد می‌کند.

مشارکت کنندگان در آزمایش تاثیر تزریق دز تقویت‌کننده که دز دوم را هشت هفته پس از نوبت اول دریافت کردند، محافظت قابل قبولی در برابر بیماری داشتند.

در همین راستا شرکت تولیدی این واکسن گفت: دز تقویت کننده واکسن کووید ۱۹ دو ماه پس از اولین تزریق، محافظت در برابر بیماری‌های علامتی را در شرکت کنندگان در آزمایش افزایش داد.

داده‌های منتشر شده در روز سه شنبه از مرحله آخر یک کارآزمایی بالینی نشان داد، شرکت کنندگان ۱۰ کشور از جمله ایالات متحده که دومین دز واکسن این شرکت را دو ماه پس از واکسن اول دریافت کردند، ۷۵ درصد در برابر علائم کووید ۱۹ ایمن شده‌اند؛ شرکت کنندگان در ایالات متحده محافظت ۹۴ درصدی در برابر بیماری داشتند و این شرکت دلیل تفاوت در میزان کارآیی را توضیح نداد.

پل استوفلس، مدیر علمی جانسون اند جانسون در بیانیه‌ای مطبوعاتی اظهار داشت: داده‌ها نشان می‌دهد دز تقویت کننده واکسن تک دزی جانسون اند جانسون ایمنی را در برابر کرونا افزایش می‌دهد؛ تزریق این دز میزان انتی‌بادی‌ها علیه این بیماری را ۶ تا ۴ برابر افزایش می‌دهد./ فارس

فناوری و عوارض واکسن‌های آسترازنکا و جانسون اند جانسون یکسان است

احتمال بروز واکنش های اضطرابی با تزریق واکسن "جانسون اند جانسون"

آیا با ترکیبی از برندهای مختلف واکسن کرونا ایمنی بیشتری ایجاد می‌شود؟

گمانه‌زنی‌ها در مورد استفاده اضطراری از واکسن جانسون اند جانسون

 

کپی