اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰

دشمنان انقلاب محکوم به شکست در مقابل عزت ملت بزرگ ایران هستند

دشمنان انقلاب محکوم به شکست در مقابل عزت ملت بزرگ ایران هستند

وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در بیانیه ای به مناسبت بزرگداشت هفته دفاع مقدس در بیانیه‌ای تاکید کرد: دشمنان انقلاب اسلامی محکوم به شکست در مقابل عزت ملت بزرگ ایران اسلامی هستند

به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع در بیانیه بزرگداشت هفته دفاع مقدس با یادآوری این که ۴۱ سال پیش در سی یکم شهریور ۱۳۵۹ جنگ تحمیلی با حمله رژیم بعث عراق با توطئه و تحریک قدرت‌های غربی آغاز شد، تاکید کرد: اگرچه جنگ تحمیلی خسارت‌های بسیاری را به میهن عزیز اسلامی و زندگی مردم وارد ساخت و بسیاری از زیر ساخت‌های کشور در اثر این جنگ طولانی با خسارت مواجه شد، اما تجربه گرانسنگ هشت سال دفاع تجربیات ارزشمندی پیش‌روی انقلاب و ملت غیور ایران اسلامی قرار داد.

روابط عمومی وزارت دفاع در این بیانیه افزود: بی شک انقلابی که با دست خالی مردم اما با اتکا و توکل به خدای متعال و رهبری هوشمندانه امام راحل عظیم الشان پیروز شده بود در دوران پر افتخار دفاع مقدس به این اطمینان و باور رسید که نه تنها هیچ قدرتی از قدرتهای غرب و شرق حامی و ناجی این کشور نخواهد بود بلکه تنها دشمنی و مانع تراشی آنهاست که در برابر نظام و ملت، مستمر و پایدار است و دشمنی‌ای که با گذشت ۴ دهه از دفاع مقدس همچنان و حتی به بهای بی‌اعتباری نظام های استکباری در میان ملت های عالم ادامه دارد.

این مرکز در ادامه یادآور شد: در عین حال، دفاع مقدس ثابت کرد در گام دوم انقلاب اسلامی نیز می‌توان با اتکا به جوانان مومن و انقلابی و مقاومت در مقابل دشمن از چالش‌ها و مشکلات به سلامت عبور کرد.

در این بیانیه تاکید شد: امروز دشمنان جمهوری اسلامی ایران که به رهبری شیطان بزرگ آمریکا و رژیم صهیونیستی با تشکیل ائتلاف برای ایجاد مانع در تداوم پیشرفت‌های ایران اسلامی در حوزه‌های مختلف و به خصوص در حوزه قدرت دفاعی، اقتصادی و منطقه‌ای تلاشی ناکام را تجربه کردند، دریافته اند که دیگر فشار، تهدید، و انواعی از جنگهای متنوع و ترکیبی و حذف فیزیکی قهرمانان و دانشمندان ملی برای به زانو در آوردن ملت ایران کارساز نخواهد بود.

در ادامه این بیانیه آمده است: امروز دستاوردهای گرانسنگ صنعت دفاعی همچون توانمندی‌های موشکی، پهپادی، پدافندی، هوایی، دریایی، الکترونیک، رزم زمینی دست نیروهای مسلح را برای پاسخ گویی به هر سطح از تهدید احتمالی پر کرده است.

روابط عمومی وزارت دفاع یادآور شده است: امروز در صنعت دفاعی به جایگاهی از پیشرفت و اقتدار رسیده‌ایم که دشمنان انقلاب اسلامی محکوم به شکست در مقابل عزت ملت بزرگ ایران اسلامی هستند.

این مرکز در بیانیه خود تاکید کرد: بدون تردید، در چهل و یکمین سالگرد دفاع مقدس، وضعیت دفاعی و نظامی جمهوری اسلامی ایران در بالاترین سطح قرار دارد، به گونه‌ای که اقتدار و توانمندی لازم را هم درعرصه دیپلماسی و هم در بعد نظامی برای دفاع از خود و انتقام سخت از دشمن دارد.

این بیانیه خاطرنشان می‌کند: توانمندی دفاعی امروز جمهوری اسلامی ایران از تجربیات گران‌بهای دفاع مقدس و رهبری و هدایت حضرت امام خمینی(ره) و همچنین رهبری امام‌گونه مقام معظم رهبری و فرمانده معظم کل قوا حضرت امام خامنه‌ای " مدظله العالی"  و تلاش شبانه روزی متخصصین و مجاهدین صنعت دفاعی نشأت می‌گیرد. مرور و بازخوانی خاطرات و رخدادهای سال‌های دفاع مقدس به عنوان گنجینه‌ای عظیم برای نسل جوان ما که جنگ را درک نکرده‌اند، به مثابه دانشگاهی بزرگ، می‌تواند آنان را به تداوم توسعه و پیشرفت در گام دوم انقلاب اسلامی راسخ‌تر سازد.

در بیانیه این مرکز تاکید شد: وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ۳ وزیر دفاع شهید ( سرلشکر نامجوی، سرلشکر فلاحی و دکتر چمران ) و ۱۰۰۰ شهید صنعت دفاعی و تجلیل از مقام شامخ شهدای والا مقام انقلاب اسلامی به ویژه شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید دانشمند دکتر محسن فخری زاده ضمن  تبریک فرا رسیدن چهل و یکمین سالگرد دفاع مقدس، آمادگی خود را برای دفاع از استقلال، تمامیت ارضی نظام جمهوری اسلامی تحت فرامین فرماندهی معظم کل قوا، امام خامنه‌ای (مدظله العالی) اعلام می‌دارد و با همراهی نیروهای مسلح، نیرومندتر ازگذشته ، حافظ تامین مایحتاج دفاعی و تولید اقتدار دفاعی ایران اسلامی خواهد بود./ ایرنا

کپی