اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

راهپیمایی در استان صعده در سالروز انقلاب ۲۱ سپتامبر

راهپیمایی در استان صعده در سالروز انقلاب ۲۱ سپتامبر

مردم استان صعده یمن امروز سه شنبه به مناسبت هفتمین سالروز انقلاب ۲۱ سپتامبر راهپیمایی کردند.

 به نقل از سایت المسیره، شرکت کنندگان در این راهپیمایی با در دست داشتن پرچم یمن، عکس فرمانده حسین بدرالدین الحوثی و تصاویر عبدالملک بدرالدین الحوثی، رهبر انصارالله یمن، شعارهایی درباره آزادی در برابر سیاست های مستبدانه آمریکا در منطقه سر دادند.

آنها با حمل پلاکاردهایی خواستار تحریم کالاهای آمریکا و رژیم صهیونیستی شدند.

محمد جابر عوض، استاندار صعده هم ضمن سخنرانی در این راهپیمایی سالروز این انقلاب را تبریک گفته و تاکید کرد، ملت یمن تا زمان آزادی کامل خاک کشور به مقابله با دشمن ادامه می دهد.

وی ضمن درخواست مقابله با دشمن، بسیج عمومی و تداوم تحریم کالاهای آمریکا و رژیم صهیونیستی از فریب خوردگان خواست به آغوش وطن بازگردند.

در سال ۲۰۱۴ مردم یمن به دلیل بی ‌کفایتی دولت عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهوری مستعفی یمن در اداره امور کشور، دست به اعتراضات زدند و در پی آن انصارالله ۲۱ سپتامبر ۲۰۱۴ وارد شهر صنعا شد و با در دست گرفتن قدرت منصور هادی را برکنار کرد.

عربستان و امارات نیز در واکنش به این اقدام به بهانه بازگرداندن منصور هادی به قدرت در قالب ائتلافی از چند کشور غربی و عربی و با کمک آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن آغاز کردند.

بر اثر این تجاوز تاکنون بیش از یکصد هزار یمنی کشته یا زخمی شده اند و سازمان ملل در گزارش‌هایی، قحطی در این کشور را «بزرگ‌ترین فاجعه انسانی» نامید و اعلام کرد که هفت میلیون تن دچار سوء تغذیه هستند./ ایسنا

کپی