اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

اقبال تقریبا برابر رای دهندگان آمریکایی به بایدن و ترامپ در یک نظرسنجی

اقبال تقریبا برابر رای دهندگان آمریکایی به بایدن و ترامپ در یک نظرسنجی

بر اساس نتایج یک نظرسنجی جدید منتشر شده از سوی پایگاه هیل، جو بایدن و دونالد ترامپ با درصدهای تقریبا برابری مورد ترجیح رای دهندگان آمریکایی هستند.

بر اساس یک نظرسنجی انجام شده از سوی Harvard CAPS/Harris Poll  که منحصرا از سوی پایگاه هیل منتشر شد، ۴۸ درصد پاسخگویان گفتند که دیدگاه مثبتی به دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق دارند و در مقابل ۴۶ درصد نیز گفتند که نظر مثبتی به جو بایدن جانشین او در ریاست جمهوری دارند. همچنین ۴۹ درصد از پاسخگویان گفتند نظرشان به رئیس جمهور فعلی آمریکا منفی است و درصد کمتری معادل ۴۷ درصد دارای نظر منفی نسبت به دونالد ترامپ بودند.

این یافته‌ها نمایانگر یک تغییر قابل توجه در اقبال رای دهندگان به بایدنی هستند که در اولین ماه‌های ریاست جمهوری‌اش همواره بیشتر از ترامپ مورد ترجیح رای دهندگان بود.

چندین بحران از جمله جهش در موارد جدید ابتلای به کووید۱۹  در ماه‌های اخیر و خروج پرآشوب سربازان آمریکایی از افغانستان تلقی عمومی از بایدن را منفی ساخته است.

۵۱ درصد پاسخگویان حالا می‌گویند ترامپ رئیس جمهوری بهتر از جو بایدن بود، در حالی که ۴۹ درصد اشغال کننده کنونی کاخ سفید را ترجیح دادند.

مارک پن، مدیر نظرسنجی Harvard CAPS-Harris Poll اظهار کرد: بروز مسائل فزاینده در تمامی جبهه‌ها منجر به این نتیجه گیری تعجب برانگیز که ترامپ و بایدن به یک اندازه در ریاست جمهوری مقبول هستند، شده است و این نشان می‌دهد که ماه عسل جایش را به پشیمانی داده است.

همچنین نظرسنجی مذکور نشان داد برای نخستین بار از زمان رسیدن بایدن به ریاست جمهوری، میزان عدم تایید عملکرد بایدن بیشتر از تایید آن بوده است.  ۴۸ درصد از پاسخگویان این نظرسنجی گفتند عملکرد بایدن در کاخ سفید را تایید می‌کنند در حالی که ۵۰ درصد با آن مخالفت کردند.

در نظرسنجی که همین شرکت در ماه ژوئیه انجام داده بود میزبان تایید عملکرد بایدن به ۵۲ درصد تقلیل یافته بود در حالیکه در ماه ژوئن این میزان ۶۲ درصد بود.

همچنین طبق این نظرسنجی بایدن شاهد بیشترین میزان افول در تایید عملکردش در قبال مدیریت امور خارجی و تلاشهای دولتش در زمینه مبارزه با تروریسم بوده است. در هر دو حوزه میزان تایید عملکرد بایدن نسبت به ماه ژوئیه ۱۳ درصد کاهش یافته است.

همچنین طبق نظرسنجی مذکور ۵۵ درصد از پاسخگویان گفتند که مایک پنس، معاون ترامپ در ریاست جمهوری نسبت به کامالا هریس، معاون فعلی بایدن، معاون بهتری در ریاست جمهوری بوده است. همچنین ۶۳ درصد پاسخگویان گفتند که مایک پامپئو، وزیر خارجه دولت ترامپ در مقایسه با آنتونی بلینکن، وزیر خارجه دولت بایدن، بهتر بوده است.

نظرسنجی مذکور از سوی Harvard CAPS-Harris Poll با پرسش از ۱۵۷۸ فرد ثبت شده به عنوان رای دهنده در بازه ۱۵-۱۶ سپتامبر اجرا شده است./ ایسنا

کپی