اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

بولسونارو مجبور شد در نیویورک بیرون رستوران غذا بخورد

بولسونارو مجبور شد در نیویورک بیرون رستوران غذا بخورد

تصویری از رهبر برزیل پیش از نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک جنجالی شد. در این شهر هنوز محدودیت‌های مرتبط با کرونا پای بر جاست و صرف غذا داخل رستوران‌ها را برای کسانی که واکسن نزده‌اند، ممنوع کرده است.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ژائیر بولسونارو، رئیس جمهوری برزیل که دوشنبه برای شرکت در مجمع عمومی وارد نیویورک سیتی شد، به اجبار بیرون از یک رستوران غذا خورد چون واکسن کرونا تزریق نکرده است.

تصویری در توییتر از بولسونارو منتشر شد است که او را در میان همراهانش مقابل یک رستوران و حین صرف غذا نشان می‌دهد، چون آنها اجازه پیدا نکردند که برای صرف غذا وارد این رستوران شوند.

پیشتر عبدالله شهید، رئیس مجمع عمومی سازمان ملل با انتشار نامه‌ای اعلام کرد، هیات‌هایی که برای شرکت در نشست‌ها وارد می‌شوند باید گواهی واکسیناسیون مطابق الزامات مقامات نیویورک سیتی ارائه دهند. این الزام بعدا لغو شد.

رئیس جمهوری برزیل از مخالفان تند و تیز تزریق واکسن است و نسبت به اثرگذاری واکسن‌های کرونا تردید دارد. او پیشتر مدعی شده بود که پاندمی کووید-۱۹ چیزی بیش از یک "آنفلوانزای کوچک" نیست و اینکه سابقه ورزشی از او محافظت می‌کند./ ایسنا

 

کپی