اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۶ آبان ۱۴۰۰

صدور ابلاغ معلمان ربطی به تزریق واکسن کرونا ندارد

صدور ابلاغ معلمان ربطی به تزریق واکسن کرونا ندارد

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی اعلام کرد که صدور ابلاغ معلمان ربطی به تزریق واکسن کرونا ندارد.

محمدعلی واقعی اظهار کرد: معلمانی که واکسن تزریق نکنند، در صورت ابتلا به کرونا از خدمات مرخصی استعلاجی بهره مند نخواهند شد و مرخصی بدون حقوق برای آنان استفاده می‌شود.

وی افزود: معلمانی که واکسن تزریق نکرده‌اند، در سال تحصیلی در صورت ابتلا به بیماری کرونا به اداره ارزیابی و رسیدگی به شکایات اداره کل آموزش و پرورش معرفی می‌شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به استفاده از ظرفیت‌های مراقبان سلامت و سالن‌های در اختیار آموزش و پرورش برای افزایش سرعت واکسیناسیون، بیان کرد: تاکنون حدود ۹۵ درصد از معلمان نوبت اول واکسن کرونا و بیش از ۵۵ درصد از معلمان نوبت دوم واکسن خود را دریافت کرده‌اند و تا قبل از مهر ماه آمار نوبت دوم واکسیناسیون معلمان نیز به ۹۰ درصد خواهد رسید.

واقعی با بیان اینکه تزریق واکسن برای هیچ فردی اجباری نیست، افزود: شروع آموزش حضوری مستلزم واکسینه شدن تمام افرادی است که با دانش‌آموز در ارتباطند.

وی با بیان اینکه عدم تزریق واکسن کرونا، مانع صدور ابلاغ معلمان نمی‌شود، تصریح کرد: نباید هیچ گونه معلمی تزریق واکسن را به تعویق اندازد چراکه سلامت دانش‌آموزان خط قرمز ماست./ایسنا 

کپی