اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۷ آبان ۱۴۰۰

آخرین وضعیت کرونا در مازندران

آخرین وضعیت کرونا در مازندران

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: در ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۹۳ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

 شیوع کرونا در مازندران با فراز و فرود همراه است به طوری که با بستری شدن ۱۱۶ بیمار جدید و ترخیص ۱۴۲ بیمار بستری شده، بستری‌شدگان مبتلا به ویروس کرونا به ۶۰۴ تن رسیده‌اند، این در حالی است که در روز گذشته ۵۵۸ بیمار در مراکز درمانی زیرنظر دانشگاه‌های علوم پزشکی بابل و مازندران بستری بودند.

سیدعباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این زمینه، اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۹۳ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی تصریح کرد: در همین مدت تعداد ۹۹ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان ها مرخص شدند و  تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران خاطرنشان کرد: هم اکنون ۴۶۴ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری شدند که از این تعداد ۹۷ نفر نیز با علائم حاد تنفسی در بخش های مراقبت ویژه بستری هستند.

از سوی دیگر، بر اساس اعلام روابط‌عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، در حال حاضر ۱۴۰ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بستری هستند.

بر این اساس، در ۲۴ ساعت گذشته ۲۳ بیمار جدید بستری و ۴۳ بیمار هم ترخیص شدند. ۳۲ بیمار نیز در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

هم‌اکنون ۶۰۴ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ و یا مشکوک به ویروس کرونا، در مراکز درمانی زیرنظر دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل بستری هستند.

/ایسنا 

کپی