اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۶ آبان ۱۴۰۰

دوز دوم واکسن برکت وارد گیلان می‌شود

دوز دوم واکسن برکت وارد گیلان می‌شود

سخنگوی علوم پزشکی گیلان از بستری شدن ۱۱۱ بیمار جدید کرونایی در استان گیلان طی شبانه روز گذشته خبر داد.

دکتر فردین مهرابیان  از ورود واکسن برکت به استان گیلان طی چند روز آینده خبر داد و اظهار کرد: با پیگیری‌های انجام شده توسط مسئولان دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان، به زودی واکسن برکت وارد گیلان می‌شود و شهروندان می‌توانند این واکسن را تزریق کنند.

وی با بیان اینکه واکسن های مذکور مربوط به افرادی است که نوبت اول واکسن برکت را دریافت کرده اند، افزود: افرادی که باید نوبت دوم واکسن برکت را تزریق کنند نگران نباشند، زیرا به محض تحویل محموله این واکسن به دانشگاه علوم پزشکی گیلان، می‌توانند برای تزریق این واکسن به مراکز واکسیناسیون اعلام شده در استان مراجعه کنند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان تصریح کرد: اگر به هر دلیلی واکسن برکت در موعد مورد نظر وارد استان نشد، تمهیدات لازم از سوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان فراهم و از طریق رسانه ها و صدا و سیما و سامانه «vac.gums.ac.ir» به شهروندان استان اعلام می‌شود.

مهرابیان، از بستری شدن ۱۱۱ بیمار جدید کرونایی در استان گیلان طی شبانه روز گذشته خبر داد و خاطرنشان کرد: از این تعداد ۱۵ نفر در بخش های مراقبت های ویژه بستری شدند.

وی همچنین مجموع بیماران کرونایی بستری در سطح بیمارستان های گیلان را ۵۶۹ نفر دانست و گفت: ۱۱۷ بیمار در بخش های مراقبت های ویژه بستری هستند و حال ۱۲۷ نفر شدیدا بد است.

سخنگوی علوم پزشکی گیلان، با اشاره به شرایط حساس استان برای ورود به پیک بعدی بیماری کرونا در صورت عادی انگاری شهروندان، اضافه کرد: مردم با رعایت جدی و مداوم شیوه نامه های بهداشتی از مبتلا شدن تعداد بیشتری از مردم استان جلوگیری کنند./ایسنا 

کپی