اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

رئیس امارات پیامی از رئیس‌جمهور ایران دریافت کرد

رئیس امارات پیامی از رئیس‌جمهور ایران دریافت کرد

خبرگزاری رسمی امارات گزارش داد که رئیس این کشور پیامی از رئیس‌جمهور ایران دریافت کرده که در آن درباره توسعه روابط دو کشور به‌ویژه در زمینه اقتصادی ابراز امیداوری شده است.

 منابع رسمی امارات گزارش دادند که «خلیفه بن زاید آل نهیان» رئیس این کشور پیامی از آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور ایران دریافت کرده است.

بر اساس گزارش بعدازظهر دوشنبه خبرگزاری رسمی امارات (وام)، این پیام در پاسخ به نامه تبریک خلفیه بن زاید به مناسبت انتخاب آیت‌الله رئیسی به عنوان رئیس‌جمهور ایران ارسال شده است.

مطابق با این گزارش، رئیس‌جمهور ایران در پیام مذکور ابراز امیدواری کرده است که روابط دوجانبه میان دو کشور با توجه به ظرفیت‌های عظیمی که ایران و امارات از آن برخوردارند به‌ویژه در زمینه اقتصادی توسعه پیدا کند.

وام در ادامه همچنین گزارش داد که رئیس‌جمهور ایران بابت پیام تبریک رئیس امارات از او تشکر کرده و در عین حال،‌ برای او سلامتی، برای کشور امارات توفیق و برای مردم سرافراز این کشور سعادت خواستار شده است.

در همین ارتباط، «شیخ محمد بن راشد آل مکتوم» نخست وزیر امارات و حاکم دبی نیز اخیرا و پس از دیدار با «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در حاشیه اجلاس بغداد گفت: امروز در حاشیه نشست همکاری بغداد، با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جدید ایران دیدار کردم. برای وی در مسئولیت جدیدش در توسعه روابط مثبت با کشورهای همجوار و تقویت روابط بر اساس حکمت و منافع ملت‌ها، آرزوی موفقیت می‌کنم. درود همیشگی بر ملت دوست و همسایه ایران»./ فارس

کپی