اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰

کلاهبرداری با ادعای فروش سوالات کنکور در قصرقند

کلاهبرداری با ادعای فروش سوالات کنکور در قصرقند

فرمانده انتظامی شهرستان قصرقند از دستگیری فرد متهم به کلاهبرداری 2 میلیارد ریالی، با ترفند فروش سوالات کنکور در فضای مجازی خبر داد.

محمد خبازی اظهار داشت: در پی دریافت خبری از پلیس فتا ناجا مبنی بر اینکه فرد یا افرادی اهل و ساکن این شهرستان با راه اندازی کانالی تلگرامی با ادعای فروش سوالات امتحان نهایی و سوالات کنکور اقدام به کلاهبرداری مبالغی از افراد ساده لوح کرده اند موضوع دستگیری این فرد در دستور کار پلیس آگاهی شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی مخفیگاه این فرد شناسایی و متهم داخل مخفیگاهش دستگیر شد.
فرمانده انتظامی شهرستان قصرقند تصریح کرد: با دستگیری این متهم 25 ساله و در تحقیقات تکمیلی پلیس مشخص شد که او چند ماه قبل از طریق بازیهای آنلاین رایانه ای با فردی اهل یکی از استان های غربی کشور آشنا و این فرد پس از چند ماه دوستی، پیشنهاد پرداخت 50 میلیون تومان پول را در ازاء در اختیار گذاشتن کارت بانکی و سیم کارت تلفن همراه به وی می دهد.

خبازی ادامه داد: با موافقت متهم، فرد مذکور شروع به کلاهبرداری با حساب بانکی و سیم کارت او از مردم در فضای مجازی می کند که با بررسی صورت گرفته تا کنون بیش از 2 میلیارد ریال با ترفند فروش سوالات کنکور و سوالات امتحانات نهایی از شهروندان کلاهبرداری کرده است.

وی با اشاره به مسدود سازی شماره حساب متهم و معرفی او به مراجع قضائی با بیان اینکه مسئولیت هرگونه سوء استفاده از کارت بانکی و یا سیم کارت افراد برعهده صاحب حساب و مالک سیم کارت می باشد از شهروندان خواست فریب افراد شیادی را که با پیشنهاد پرداخت پول در خواست در اختیار گرفتن کارت بانکی و سیم کارت تلفن همراه شما را دارند نخورده ودر صورت برخورد با این گونه افراد سریعا با تماس 110 موضوع را به پلیس اطلاع دهند.فارس 
 

کپی