اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

ظرفیت واکسیناسیون در استان تهران از فردا ۲ برابر می‌شود

ظرفیت واکسیناسیون در استان تهران از فردا ۲ برابر می‌شود

استاندار تهران گفت: از فردا و چهارشنبه روزانه ۷۰۰ هزار تزریق واکسن در استان تهران به مدت ۱۰ روز صورت می‌پذیرد.

محسنی بندپی در جمع خبرنگاران تصریح کرد: از چهارشنبه ۱۶۰ ایستگاه در بیمارستان‌های خصوصی برای واکسیناسیون راه اندازی می‌شود وهلال احمر برای راه اندازی ۷ مرکز اعلام آمادگی کرده است.
بندپی گفت: شهرداری نیز لیست مراکز جدید مستقل واکسیناسیون را ارائه خواهد کرد و مراکز بیمارستانی تامین اجتماعی نیز از چهارشنبه با ۱۰ مرکز شروع به کار خواهد کرد و همه افراد بالای ۱۸ سال در این مراکز پذیرش می‌شوند.

آغار نهضت واکسیناسیون افراد بالای ۱۸ سال در استان تهران

استاندار تهران از آغار نهضت واکسیناسیون افراد بالای ۱۸ سال در استان از فردا سه شنبه خبر داد.
انوشیروان محسنی بندپی در حاشیه جلسه مدیریت و مقابله با بیماری کرونا استان تهران افزود: روند قابل قبولی در کاهش بیماران سرپایی، بستری، بستری ویژه و فوتی‌ها را در هفته چهارم شهریور داشتیم چنانکه ۱۴ درصد فوتی ها، ۱۶ درصدی بیماران سرپایی، ۱۶.۸ بستری عادی کاهش پیدا کرد که اگر روند کاهشی در هفته آینده داشته باشیم آمار بستری عادی و ویژه نیز کاهش می‌یابد.
وی گفت: در استان تهران روند واکسیناسیون را سرعت دادیم و قرار شد از فردا سه شنبه ۳۰ شهریور ظرفیت به ۲ برابر افزایش یابد که در این زمینه آمادگی لازم وجود دارد و تا امروز ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار واکسن شامل ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار دز اول و ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار دز دوم تزریق شده است.
استاندار تهران با بیان اینکه ظرف ۱۰ روز جامعه هدف به طور کامل واکسینه می‌شوند، افزود: از روز چهارشنبه ۱۶۰ ایستگاه در بیمارستان‌های خصوصی ایجاد می‌شود ضمن اینکه هلال احمر ۷ مرکز ایجاد می‌کند و شهرداری تهران نیز لیست مراکز مستقل خود را اعلام می‌کند.
وی گفت: مراکز بیمارستانی تامین اجتماعی ۱۰ مرکز ایجاد می‌کنند تا هیچ محدودیت سنی قائل نشوند و افراد بالای ۱۸ سال پذیرش شوند؛ در برخی شهرستان‌ها بالای ۷۰ درصد واکسیناسیون انجام شده است و در تهران با افزایش مراکز؛ همه امکانات و ظرفیت‌ها از فردا پای کار خواهند بود تا روزانه ۷۰۰ هزار دز واکسن به مدت ۱۰ روز تزریق شود.
محسنی بندپی در مورد وضعیت واکسن به دانش‌آموزان گفت: معاون بهداشتی وزیر بهداشت اعلام کرده است که دز واکسن سینوفارم و برکت برای دانش‌آموزان تزریق می‌شود و زمینه اجرایی شدن این دستورالعمل را فراهم می‌کنیم.
استاندار تهران افزود: ۴ مرکز شبانه روزی و خودرویی جدید ایجاد می‌شود و در مجموع ۱۲ مرکز شبانه روزی داریم./صدا و سیما

کپی