اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰

توقیف۲۸ عدد سکه قدیمی مربوط به دوران اشکانی و الیمایید در شازند

توقیف۲۸ عدد سکه قدیمی مربوط به دوران اشکانی و الیمایید در شازند

فرمانده انتظامی شهرستان شازند از کشف ۲۸ عدد سکه قدیمی مربوط به دوران اشکانی و الیمایید در عملیات پلیس در توقیف یک دستگاه خودروی سواری در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ "عبدالرضا جودکی" در این رابطه توضیح داد: ماموران انتظامی شهرستان در انجام تحقیقاتی از جابجایی سکه های قدیمی توسط سرنشینان یک دستگاه خودروی سواری و تردد آنها از محورهای مواصلاتی شهرستان مطلع شدند.

وی افزود:‌ با برنامه ریزی انجام شده از سوی پلیس،‌خودرو مورد نظر شناسایی و متوقف شد و با هماهنگی انجام شده با مرجع قضائی به مورد بازرسی قرار گرفت و راننده خودرو دستگیر شد.

فرمانده انتظامی شهرستان شازند خاطر نشان کرد:‌ در این عملیات تعداد ۲۸ عدد سکه قدیمی مسی و تعدادی ظروف صنایع دستی و مجسمه که با نقوشی چون لنگر هلال ماه و ستاره تزئین شده، کشف و به اداره میراث فرهنگی،‌گردشکری و صنایع دستی تحویل شد.

وی اضافه کرد:‌ در بررسی تخصصی کارشناسان اداره میراث فرهنگی،‌گردشکری و صنایع دستی، اشیاء کشف شده به دوران اشکانیان و الیمایید اعلام شد.

سرهنگ جودکی خاطر نشان کرد:‌ در این خصوص پرونده ای تشکیل و در حال سیر مراحل قانونی است.

الیمایید یکی از حکومت های دوره اشکانی در خوزستان ، کهکیلویه و بویر احمد و حوزه هایی از لرستان و بختیاری بودند که به طور مستقل اقدام به ضرب سکه می کردند.خبرآنلاین 

کپی