اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

هشدارفرماندهی عملیات مشترک عراق به اخلالگران در روند انتخابات

هشدارفرماندهی عملیات مشترک عراق به اخلالگران در روند انتخابات

فرماندهی عملیات مشترک عراق تهدید به اتخاذ مجازات شدید علیه کسانی کرد که در روند انتخابات دستکاری یا سوء استفاده کنند.

به نقل از سایت شفق نیوز، تحسین الخفاجی، سخنگوی‌ فرماندهی عملیات مشترک عراق‌ خاطرنشان ‌کرد، فرماندهی عملیات مشترک این طرح امنیتی ویژه را برای حمایت و حفاظت از روند انتخابات و تامین امنیت آن از هرگونه نقض امنیتی وضع‌ کرده‌ و این طرح‌ها همچنین امنیت انتقال صندوق‌های رأی‌گیری را تضمین می‌کند.

وی در ادامه افزود،‌ نیروهای امنیتی طرحی را ایجاد کرده‌اند که تعقیب و پیگرد کسانی که به انتخابات آسیب برسانند، تضمین می‌کند و هرکسی که به دنبال ایجاد آشوب و هرج و مرج در روند انتخابات باشد، بازداشت می‌شود.

الخفاجی همچنین تصریح کرد: ما اجازه نخواهیم داد که فشاری بر رای دهندگان اعمال شود و تلاش‌های کنونی از طریق اجرای اقدامات امنیتی برای روند انتخابات در حال انجام است و اقدامات سختگیرانه‌ای برای هر کسی که سلاح حمل کند، اعمال خواهد شد.

وی در پایان تاکید کرد، فرماندهی عملیات مشترک با اتخاذ تمامی اقدامات و تدابیر پیشگیرانه امنیتی برای حفاظت و حمایت از روند انتخابات به همه شهروند اطمینان خاطر می‌دهد و با شورای عالی قضایی توافق شده است تا مجازات‌های سختی علیه هر کسی که به روند انتخابات آسیب برساند، اعمال شود و این امر، اهانت به اعتبار عراق است.

قرار است انتخابات پارلمانی زودهنگام عراق دهم ماه آتی میلادی طبق تاریخی که مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق تعیین کرده، برگزار شود./ ایسنا

کپی