اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰

آغاز جلسه پارلمان لبنان برای رای‌گیری درباره کابینه میقاتی با اندکی تاخیر

آغاز جلسه پارلمان لبنان برای رای‌گیری درباره کابینه میقاتی با اندکی تاخیر

جلسه پارلمان لبنان برای دادن رای اعتماد به دولت جدید این کشور که قرار بود راس ساعت ۱۱ امروز (دوشنبه) به وقت لبنان برگزار شود به خاطر قطع برق با تاخیر آغاز شد.

به نقل از اسپوتنیک، قرار بود پارلمان لبنان این جلسه‌ را رای ساعت ۱۱ به وقت محلی برای دادن رای اعتماد به دولت نجیب میقاتی، نخست‌وزیر جدید این کشور برگزار کند.

اما قطع برق در کاخ یونسکو مانع از آغاز جلسه پارلمان به ریاست نبیه بری، در مورد بیانیه وزیران و رای گیری درباره اعطای اعتماد به دولت جدید شد.

قاسم هاشم ، نماینده فراکسیون "توسعه و آزادی" ، گفت که "جلسه هنوز لغو نشده است و تلاش برای تأمین برق ادامه دارد و ممکن است جلسه به مقر مجلس در میدان نجمه منتقل شود. "

یک منبع مطلع در این باره گفت: چهارمین دولت در دوره ریاست جمهوری میشل عون با بیش از نود رأی و به راحتی از پارلمان رای اعتماد خواهد گرفت.

وی افزود: بزرگترین رای ممتنع فراکسیون "الجمهوریه القویه" بوده که متشکل از حزب "القوات اللبنانیه" به ریاست سمیر جعجع با ۱۴ نماینده است.

در همین راستا، فراکسیون "لبنان قوی" وابسته به جریان آزاد ملی لبنان به ریاست جبران باسیل نیز در این باره اعلام کرد: دادن رای اعتماد به دولت میقاتی بستگی به مطالب بیانیه وزارتی آن دارد.

میقاتی دهم ماه جاری میلادی پس از دیدار با میشل عون و نبیه بری، رئیس پارلمان لبنان ترکیب نهایی کابینه دولت خود را اعلام کرد که متشکل از ۲۲ وزیر به همراه میقاتی و معاونش است.

میقاتی شعار دولتش را "با هم برای نجات لبنان" اعلام کرده است. ایسنا

کپی