اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰

آخرین خبر از وضعیت کرونا در اردبیل

آخرین خبر از وضعیت کرونا در اردبیل

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: مجموع واکسن تزریق شده در استان اردبیل در دو نوبت اول و دوم نیز 700 هزار و 198 واکسن بوده است که از این تعداد 485 هزار و 639 واکسن مربوط به نوبت اول و 214 هزار و 559 واکسن مربوط به نوبت دوم است.

شهرام حبیب‌زاده 29 شهریور در جمع خبرنگاران گفت: در ۲۴ ساعت گذشته 43 بیمار جدید مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند و 6 نفر در اثر ابتلا به بیماری کرونا جان خود را از دست دادند.

وی افزود: مجموع واکسن تزریق شده در استان اردبیل در دو نوبت اول و دوم نیز 700 هزار و 198 واکسن بوده است که از این تعداد 485 هزار و 639 واکسن مربوط به نوبت اول و 214 هزار و 559 واکسن مربوط به نوبت دوم است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل با بیان اینکه در حال حاضر 289 بیمار تحت نظر هستند، ادامه داد: همچنین 56 بیمار کرونایی نیز با بهبودی نسبی از بیمارستان‌های استان اردبیل مرخص شدند.

حبیب‌زاده خاطرنشان کرد: در حال حاضر شمار کل بیماران بستری در استان اردبیل 381 نفر است که از این تعداد 87 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه ICU قرار دارند.

به گفته وی، هم‌اکنون شهرستان‌ پارس‌آباد، بیله‌سوار، مشگین‌شهر، اردبیل، نیر و خلخال در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های اصلاندوز، گرمی، نمین، سرعین و کوثر در وضعیت زرد قرار دارند.

/ایسنا 

کپی