اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰

فریادشیران: یک هفته‌ای ارتش مجازی را جمع می‌کنم!/ هیچ اختلافی بین مددی و مجیدی نیست

فریادشیران: یک هفته‌ای ارتش مجازی را جمع می‌کنم!/ هیچ اختلافی بین مددی و مجیدی نیست

معاون اجرایی باشگاه استقلال گفت: افرادی هستند که از لوگوی باشگاه استقلال سوءاستفاده می‌کنند، «ارتش مجازی» با تزریق مالی از سوی برخی افراد به مدیران سالم استقلال توهین می‌کند و من از نهادهای نظارتی درخواست می‌کنم که با افراد متخلف‌ برخورد کنند.

فریادشیران با اشاره به اینکه اختلافی در استقلال وجود ندارد طوری حرف زد که انگار خبر خاصی از در این باشگاه نیست. این سئوال و جواب را بخوانید؛ درحالیکه همه منتظرند خبر نهایی و آخر از باشگاه یا وزارتخانه بیرون بیاید اما هنوز خبری نیست.

* همانطور که می دانید، در چند ساعت اخیر اخبار خیلی زیادی از باشگاه بیرون آمده و اصلی ترین خبر درباره استعفای آقای مددی است. ماجرا به کجا رسید و این استعفا مورد پذیرش هیئت مدیره و وزیر ورزش قرار گرفت یا نه؟
فریادشیران: روز گذشته آقای مددی جلسه ای با آقای دکتر سجادی وزیر ورزش داشتند و استعفای خود را به صورت کتبی در اختیار هیئت مدیره و دکتر سجادی قرار دادند. قرار شده است تا راجع به استعفای ایشان تصمیم گیری شود.

* امروز سیاوش یزدانی به ساختمان باشگاه مراجعه کرد. این در شرایطی است که درباره بحث سربازی آقایان یزدانی و مرادمند صحبت هایی مطرح شده است. دلیل حضور سیاوش یزدانی را می شود از زبان شما بشنویم؟ بحث فسخ قرارداد آنها مطرح نیست؟
فریادشیران: سوال بعدی! اگر مشکلی باشد به شما می گویم. فعلا بحث فسخ مطرح نیست.

* شما یا مدیران باشگاه یا سایر مسئولان با آقای فرهاد مجیدی در تماس هستید؟ قرار شد ایشان تشریف بیاورند چون گفته اند قرار است فردا تمرین برگزار شود.
فریاد شیران: بله فردا تمرین برگزار می شود.

* با حضور کلیه مربیان تیم؟
فریاد شیران: بله.

* در مورد آقای مجیدی صحبت می کنید؟ آیا اختلافات برطرف شده است؟
فریادشیران: هیچ اختلافی وجود ندارد. اختلافات در پیج های فیک هواداری ارتش سایبری است!

* درخشش شب گذشته مهدی قایدی بر شدت این مسائل افزود. به نظر شما آیا قایدی باید به فروش می رفت یا می توانستید برای فصل آینده یا حداقل دیدار برابر الهلال او را حفظ کنید؟
فریادشیران: فروش و انتقال آقای قایدی یک اتفاق خیلی میمون و بزرگی بود. می توانم بگویم که بالاترین مبلغ قرارداد انتقال یک بازیکن ایرانی به خارج از کشور بود. من به نوبه خودم به هیئت مدیره و آقای دکتر مددی تبریک می گویم. خیلی از مشکلات مالی از فروش قایدی مانند تمام دنیا و همه باشگاه های دنیا حل شد. این کار مورد تأیید سرمربی تیم بود. به آقای قایدی هم تبریک می گویم بخاطر گل های خیلی خوبی که دیشب زده اند.

* در مورد اردوی شما در دبی گفته شده بود 250 هزار دلاری که عنوان شده، رقم خیلی کمتر از اینها بوده و شائبه هایی ایجاد شد. آیا شما این مسئله را تأیید می کنید؟
فریادشیران: این حواشی است و اصلا صحت ندارد. خود آقای مددی قرارداد بستند. بهترین هتل، بهترین امکانات، محل تمرین و هواپیمای چارتر، آن هم 8 روز قبل از بازی با الهلال. فکر نمی کنم در گذشته در باشگاه استقلال چنین اتفاقی افتاده باشد.

* گفته می شود که دوستان آقای مجیدی در پرداخت این هزینه کمک کرده اند.
فریادشیران: اصلا. چنین چیزی صحت ندارد.

* چه زمانی مشخص می شود که با استعفای آقای مددی موافقت می شود یا مخالفت؟
فریادشیران: این دیگر تصمیم وزیر محترم ورزش و هیئت مدیره است.


* این در حالی بود که هواداران استقلال روز گذشته مقابل ساختمان وزارت ورزش اعتراض داشتند و این خبر بیرون آمد. یک سری از هواداران معتقدند این موضوع استعفا به این دلیل مطرح شده تا جو کمی آرام شود. پس شما زمان دقیق آن را نمی دانید؟
فریادشیران: آن تجمع، مانند تجمعات دیگر توسط ارتش سایبری انجام شده است. همان افرادی که از لوگو و برند با ارزش باشگاه استقلال استفاده می کنند، تبلیغات می گیرند، درآمد خاص دارند و فکر می کنم اگر تمام اینها را جمع کنید، 20، 30 نفر نمی شود. جالب است، من خودم زمانی که در آکادمی استقلال بودم که پیجی به نام آکادمی باشگاه استقلال وجود دارد. ایشان در بدو ورودم به انتقاد کرد که چرا فلان بازیکن را نگرفتیم و چرا بازیکن نوجوانان را ول کردید. من در اینستاگرامم پرسیدم شما کی هستید؟ شما مجوز وزارت ارشاد دارید؟ شما از باشگاه مجوز دارید؟ پاسخ داد نه، ما هوادار هستیم و پیج داریم و فلان داریم. جالب است که این پیج های هواداری که این ارتش مجازی را علیه مدیریت باشگاه درست کرده اند، اینها منافع مالی دارند و از طریق افرادی به اینها شارژ مالی می شود و متأسفانه تجمعاتی که می بینید، کاملا در اتاق های فکر هماهنگ شده است. می توانم بگویم بعضی از اعضای هیئت مدیره سابق در این کار دخالت دارند و در اتاق های سیاه و تاریک، برای استقلال نقشه می کشند.

* به عنوان کسی که با مدیرعامل ارتباط صمیمانه دارید با توجه به اینکه نتایج نسبت به قبل تغییری نکرد خودتان صادقانه فکر می کنید این همه فشار از کجا نشات می گیرد. اصلا فرصتی برای شما می ماند که به کارهای اصلی باشگاه برسید؟ تمرینات تیم فردا شروع می شود و خیلی از تیم ها در حال انجام بازی تدارکاتی هستد با این شرایط به نظر می رسد تیم با وضعیت سال قبل وارد مسابقات شود.
فریادشیران: شما اینجا حضور دارید و مس بینید که آدم هایی که می آیند تکراری هستند. آنها پول می گیرند و می آیند. مرتب هر روز می آیند. این ها را چه کسی می فرستد؟ حرکتی که آن جوان در فرودگاه انجام داد توهین به همه پیشکسوتان بود. مشخص است که چه کسانی هستند. سال های قبل در سکوها یک سری بوقچی بودند که برای فحش دادن به فلان مربی خط می گرفتند در این باشگاه بزرگ به حجازی و پورحیدری رحم نکردند. من شاید با آقای قلعه نویى زاویه داشته باشم ولی به ایشان هم با آن همه قهرمانی رحم نکردند. یا به آقایان منصوریان و فکری حیا کن رها کن دادند. این باشگاه الان دارد سامان مالی می گیرد. حالا آقای مددی گفتند به خودشان 19 می دهند، من به ایشان 20 می دهم. نمی گذارند که آدم سالم در این باشگاه حضور داشته باشد. امروز آقای حجت نظری مصاحبه کرده اند که می خواستند آقای مددی را اخراج کنند چون شفاف سازی مالی ندارد. آقای حجت نظری! شما بچه تهران که نبودید و به شورای شهر تهران آمدید. الان بهتر نیست که سکوت کنی؟ آقای عبدیان، آقای نامداری، آقای توفیقی که 20 دست کت و شلوار داشتی و تا ساعت 3 صبح با کت و شلوارهای معروفت می آمدی کنار بازیکن عکس می انداختی. بابا سکوت کنید و اجازه بدهید باشگاه آرامش داشته باشد. این همه انرژی منفی به این باشگاه وارد می شود. شما می خواهید این تیم نتیجه بگیرد؟ باشگاه کارش را می کند. ما از ساعت 9 صبح تا 8 شب اینجاییم و تلاش می کنیم. نه من، همه عوامل باشگاه و کارکنان شریف اینجا. ولی اجازه نمی دهند. من در آکادمی 2 قهرمانی و یک نائب قهرمانی آوردم و 4 تا دربی را بردیم. اصلا در طول تاریخ پایه های باشگاه استقلال چنین چیزی وجود نداشته است. اما همین ارتش مجازی و ارتش فحاش با ما چه کار کردند؟ من روی صحبت های آقای فکری تأکید می کنم. درود بر شرفش! که ارتش فحاش را برای اولین بار مد کرد و این صحبتی که کرد، عین واقعیت بود.

* و حتی بعد از آن حرفها دشمن هم پیدا کردند.
 پیشکسوت ها انتقاد می کنند، انتقاداتشان هم به اصطلاح محترم است. من اسم می برم. کجای دنیا دیده اید یکی از مدیرعاملان سابق یک باشگاه، مگر اینکه سهام دار باشد و به سر تمرین برود؟ با چه کسانی برود؟ با بعضی از دوستان پیشکسوتی که علیه مدیریت باشگاه صحبت می کنند. 32 نفر علیه من مصاحبه کرده اند. همین هیئت مدیره رفتند و گفتند فریادشیردان پول می گیرد. خود آقای عبدیان، همان پلاستیک فروش! دو ساعت تمام به من زنگ زد. یک عضو هیئت مدیره که روزی به اینجا آمد، به عنوان عضو هیئت امنای آکادمی آمد. خدا آقای سعادتمند، این نابودگر باشگاه استقلال را خیر بدهد که با آن قراردادهای نجومی باشگاه را به این حالت درآورد. باشگاه اکنون در حال پرداخت بدهی هایش است و در حال آرامش پیدا کردن است. ایشان (سعادتمند) یک استوری می گذارد، آقای نامداری استوری می گذارد، آقای عبدیان و آقای توفیقی نیز استوری می گذارد. یکی دیگر بیانیه 10 ماده ای صادر می کند.

* همین صحبت های شما و اطلاق ایشان به عنوان پلاستیک فروش این مسائل به حواشی دامن می زند.
فریاد شیران: این آقا مدتی آمدند و 2 میلیارد و نیم پول دادند. اما صدها هزار میلیارد به خاطر برند شرکتش استفاده برده است. آقای نادری باید در کارخانه ایشان قرارداد ببندد؟ شما امروز شاهد بودید، یک بازیکن به هتل یا کارخانه یا شورای شهر رفت قرارداد ببندد؟ همه آمدند اینجا قرارداد ببندند. اینجا باشگاه بزرگ استقلال است. حرمت و سابقه دارد. فکر کنم از همه باشگاه های ایرانی قدیمی تر است. یعنی فکر کنم استقلال و راه آهن سابقه دارند. این ارتش مجازی در حال فعالیت است و پول تزریق می شود. آقای ... چه کاره است که می گوید 600 میلیون به شما می دهم تا تولید محتوا کنی؟ آقای نهاد نظارتی این آقا عملا می گوید. ایشان چرا باید این صحبت را انجام بدهد؟ خب پس ارتش مجازی چیست؟ همین است دیگر! آقای مددی باید چکار می کرد که نکرده است؟ قراردادهایی که آقای مددی بست، برای اولین بار در ایران اتفاق افتاد. آپشن گل زدن و کلین شیت، پاس گل، پنالتی گرفتن و پاس طراحی کردن را ما نداریم. مبلغ ثابتی است که بازیکن براساس هر بازی عملکرد و حضورش در میدان پول می گیرد. همگی هم با رضایت آمدند و قرارداد بستند. اما اینجا جای بازیکن بی اخلاق نیست که علیه باشگاه، علیه مدیریت استوری بگذارد و یا حتی علیه نظام!

 
* چقدر فکر می کنید که این آخرین مصاحبه شما به عنوان معاون اجرایی باشگاه استقلال باشد؟
فریادشیران: آخرین؟ ما که نیامده این اینجا همیشه بمانیم. من سرباز استقلال هستم تا زمانی که هستم سربازی می کنم. اینجا هیچ ادعایی هم ندارم و هر آمدنی رفتنی هم دارد. عین همه مدیران و کسانی که کار کار کرده اند. اما آقای مددی در دوره هیئت مدیره سابق تنها بود. واقعا تنها بود. خیلی به او فشار آوردند، خیلی اذیت شد اما آقای سلطانی فر او را حمایت کرد الان نیز آقای دکتر سجادی هستند و تصمیم قاطع را می گیرند. ان شالله باشگاه استقلال به دور از ارتش فحاش و ارتش مجازی به آرامش برسد. چون تمام این مشکلات باشگاه بخاطر ارتش مجازی است. من از نهادهای نظارتی، وزارت اطلاعات، سپاه پاسداران، نیروهای امنیتی، پلیس امنیت، پلیس فتا و.. درخواست می کنم این 20 نفر که چندتای آنها خارج از کشور هستند و چند نفر داخل کشورند. منافع مالی دارند که بین کادرفنی، مدیران، بازیکن با بازیکن، باشگاه با باشگاه، پرسپولیس با استقلال جنگ بیندازند. اینها همگی سود مالی می برند. هوادار! آگاه باشید، هوشمند باشید. آخه گناه من، گناه آقای مددی، آقای ملکیان چیست؟ چون سالم و باشرف کار می کنیم و نیامدیم از بغل استقلال رانت کنیم و منافع نبردیم؟ خیلی ها توی این باشگاه ثروتمند شدند، اما گناه ما چیست؟ چرا باید شماره من را به شبکه های مجازی بدهند و مرتب با من تماس بگیرند و به من فحش ناموسی بدهند؟ این واقعا انسانی است؟ هوادار هم که ذهنیتش را علیه مدیریت باشگاه، بنده و حتی کادرفنی و سرمربی شست و شو می دهند خواهش من این است به اینها ورود کنند. جدی هم ورود کنند. ما ریگی تروریست را در هواپیما دستگیر کردیم، وزارت اطلاعات و سربازان امام زمان ما خیلی قوی هستند. به من مأموریت بدهند ظرف یک هفته همه را دستگیر می کنم. کسی که از لوگوی استقلال سوء استفاده می کند یا آن خواننده رپ ارتش تاجی چه کاره است که بیاید فحش ناموس بدهد؟/ ورزش سه

 

کپی