اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۷ آبان ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

معرفی اینورتر به زبانی ساده

معرفی اینورتر به زبانی ساده

به منظور تبدیل ولتاژ DC به ولتاژ AC از یک مدار الکترونیکی قدرتمند استفاده می‌شود که با عنوان اینورتر شناخته میشود. معمولا از توان DC در مدار داخلی وسایل الکترونیکی کوچک استفاده می گردد ولی بیشتر وسایل الکترونیکی خانگی ورودی شان برق شهری AC میباشد.

 پس باید به صورت بهینه توان DC را به AC تبدیل کرد که به واسطه اینورتر این تبدیل انجام می شود چرا که قادر است به عنوان یک دستگاه استاتیک تبدیل توان الکتریکی از یک فرم به فرمی دیگر را انجام بدهد ولی اینورتر قادر به تولید توان توسط خود نخواهد بود.

اینورترها را می‌توان به تنهایی مانند توان خورشیدی نیز استفاده کرد و به عنوان یک مبدل به شمار می روند و مولد محسوب نمی گردد. اینورترها مزیت های بسیار زیادی در استفاده دارند و عملکرد هوشمند اینورتر به عنوان یکی از قابلیتهای مهم آنها می باشد. اینورتر می تواند تشخیص دهد که چه میزان باری به سمت موتور حرکت می‌کند و سپس با توجه به همان میزان بار و متناسب با آن فرمان جریان متناسب را به سمت موتور ارسال می کند که در اکثر مواقع این جریان کمتر از جریان نامی موتور می باشد. مزیتهای استفاده از اینورتر بسیار زیاد است ولی صرفه جویی در مصرف انرژی الکتریکی و در نهایت کاهش هزینه را به عنوان یکی از مزیتهای اصلی آن نباید فراموش کرد.  

چگونگی خرید سیم و کابل

سیم و کابل دو کلمه ی هستند که در کنار هم قرار می گیرند و ولی از نظر فنی با یکدیگر تفاوت هایی دارند که موجب می شود تا هر کدام از آنها در یک شرایط خاص مورد استفاده قرار بگیرند. سیم یک شی رسانای جریان الکتریسیته بوده و کابل به دسته از سیم ها گفته می شود که توسط یک پوشش محافظ پلاستیکی در کنار یکدیگر قرار گرفته اند. سیم و کابلی که در محیط استفاده میگردد باید به صورت صحیح نصب گردد و به میزان کافی باشد تا قادر باشد انرژی الکتریکی را به دستگاه الکتریکی منتقل نماید.

---

 

برای انواع سیم و کابل استانداردهای خاصی وجود دارد که سبب می شود تا در زمان خرید سیم و کابل دقت بیشتر را داشته باشیم و چگونگی استفاده از آنها در وسایل برقی و نحوه ی نصب را مشخص می نماید. قبل از اینکه برای خرید سیم و کابل اقدام کنید و سیم کشی را انجام بدهید حتما با متخصص برق با تجربه و حرفه ای مشورت کنید. چرا که در صورت عدم مهارت و رعایت استانداردهای لازم ممکن است دچار حوادث برقی جبران ناپذیری شوید.

اگر می خواهید برای سیم کشی خانه یا محل کارتان از بهترین نوع سیم و کابل استفاده کنید در زمان خرید سیم و کابل به برچسب هایی که بر روی محافظ پلاستیکی آن درج شده اند، دقت کنید چرا که آنها به شما کمک می‌کنند تا به بهترین نحو سیم و کابل را انتخاب نمایید. این برچسب ها اطلاعات مفیدی در خصوص جنس، حداکثر ولتاژ قابل حمل، اندازه و غیره را به شما خواهند داد.

آشنایی با یکی از بزرگترین مرجع های خرید تجهیزات برق روشنایی و صنعت

اگر به دنبال این هستید تا بتوانید انواع لامپ، چراغ روشنایی، انواع کلیدها، اینورتر، کنتاکتور، انواع لوازم برق صنعتی، انواع لوازم برق و روشنایی و.... را خریداری کنید و به دنبال یک مرجع خرید معتبر با بهترین قیمت هستید می توانیم تهران برق را به شما معرفی کنیم.

 در تهران برق شما با یک فروشگاه بزرگ روبرو هستید که هرگونه وسیله در حوزه برق روشنایی و برق صنعتی را که بخواهید می توانید در این فروشگاه خریداری کنید و بهترین قیمت ها و بالاترین کیفیت برای محصولات در نظر گرفته شده و این مجموعه با تجربه های بیش از پانزده ساله خود توانسته است بهترین محصولات را در قالب یک فروشگاه بزرگ برای مشتریان عزیز آماده کند. کیفیت بالای محصولات و بهترین و نازلترین قیمت ها سبب شده تا همیشه تهران برق در میان رقبا همانند ستاره بدرخشد و همچنین کنار گذاشتن واسطه ها، سرعت بیشتر در خرید و همچنین خرید بهینه برای مشتری از جمله دلایل تاسیس این مرجع بزرگ و موفقیت این فروشگاه اینترنتی بوده است. تجربه یک خرید خوب را میتوانید با تهران برق بدست بیاورید.

کپی