اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰

لزوم رصد دقیق واکسیناسیون فرهنگیان در زنجان

لزوم رصد دقیق واکسیناسیون فرهنگیان در زنجان

استاندار زنجان بر لزوم رصد دقیق واکسیناسیون فرهنگیان در زنجان تاکید کرد.

فتح‌الله حقیقی ظهر امروز (۲۸ شهریورماه) در ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا که در سالن پیامبر اعظم استانداری زنجان برگزار شد، در رابطه با واکسیناسیون در استان زنجان، اظهار کرد: اکنون واکسیناسیون در استان به صورت هوشمندانه در مراکز تجمعی انجام می‌شود و اکیپ سیار نیز در واحدهای تولیدی در حال فعالیت بوده که با این اقدام واکسیناسیون گروه‌های هدف شتاب بیشتری می‌گیرد.

وی از آغاز واکسیناسیون دانش‌آموزان ۱۸ ساله در استان زنجان خبر داد و افزود: واکسیناسیون این گروه با ثبت‌نام در سامانه سلامت و اخذ نوبت برای دریافت واکسن کرونا انجام می‌شود.

این مسئول در رابطه با واکسیناسیون فرهنگیان زنجانی نیز تصریح کرد:‌ حضور فرهنگیان استان زنجان از مهرماه امسال در مدارس مشروط به دریافت دو دُز واکسن کرونا بوده و اکنون مشکلی در تزریق دُز دوم واکسن کرونای این گروه هدف نداریم و اطلاع‌رسانی‌های لازم نیز در این زمینه انجام شده است.

استاندار زنجان با تاکید بر لزوم رصد دقیق تزریق دُز دوم واکسن کرونای فرهنگیان استان زنجان، گفت: باید جلساتی با حضور مسئولان ذی‌ربط در شهرستان‌های استان برگزار شده و روزانه گزارشی در این زمینه ارائه و ارسال شود.

حقیقی با بیان اینکه اکنون ۵۴ درصد جمعیت استان زنجان دُز اول واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند، اظهار کرد: در صورتی که ۱۶۰ هزار دُز واکسن کرونا وارد استان زنجان شود، می‌توانیم ۷۰ درصد جمعیت استان را پوشش دهیم.

وی با تاکید بر لزوم پوشش بهتر واکسیناسیون در استان زنجان، افزود: فرمانداران شهرستان‌های طارم، ایجرود، زنجان، ابهر، خرم‌دره، ماه‌نشان، سلطانیه و خدابنده باید با جدیت بیشتری وضعیت مناطق سیاه از لحاظ پوشش واکسیناسیون را بهبود ببخشند.

این مسئول با بیان اینکه تزریق واکسن کرونا برای پیشگیری از مرگ‌ و میر ناشی از کووید - ۱۹ بوده و به معنای مبتلا نشدن به این بیماری نیست، تصریح کرد: شهروندان باید بدانند با رعایت ۴۲ درصدی پروتکل‌های بهداشتی به نتیجه مطلوب (قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا) در استان زنجان نمی‌رسیم.

استاندار زنجان در رابطه با بازگشایی دانشگاه‌ها، گفت: دانشگاه‌های استان طبق برنامه‌ریزی و پروتکل‌های ابلاغی، در صورت مهیا بودن شرایط لازم، بازگشایی انجام خواهد شد. قابل ذکر است بازگشایی منوط به تایید معاونت بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان است.

حقیقی با بیان اینکه حضور دانشجویان غیربومی در دانشگاه‌های استان زنجان منوط به دریافت دو دُز واکسن کرونا است، اظهار کرد: دانشگاه علوم‌پزشکی استان باید در خصوص درصد واکسیناسیون کارمندان استان گزارش ارائه کند.

وی با اشاره به بازگشایی مدارس استان زنجان، افزود: باید به عنوان مرجع، یک سایت در فضای مجازی برای عضویت دانش‌آموزان راه‌اندازی شود تا این قشر به‌ عنوان سفیر سلامت فعالیت کنند.

این مسئول با بیان اینکه برگزاری مراسم اربعین حسینی طبق چارچوب قانون برگزار خواهد شد، خاطرنشان کرد: هیچ‌کس حق ندارد به‌ صورت خودسرانه مراسم تجمعاتی برگزار کند که در این راستا دستورالعمل ابلاغی به اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان زنجان نیز اعلام شده است.

/ایسنا 

کپی