اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰

رایزنی وزرای خارجه مصر و رژیم صهیونیستی درباره طرح اقتصادی لاپید

رایزنی وزرای خارجه مصر و رژیم صهیونیستی درباره طرح اقتصادی لاپید

وزیر خارجه مصر در جریان گفت‌وگوی تلفنی با همتای اسرائیلی خود، به شرح موضع قاهره در قبال حل و فصل درگیری در خاورمیانه پرداخت.

 به نقل از سایت شبکه خبری روسیا الیوم، احمد حافظ، سخنگوی وزارت خارجه مصر با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، سامح شکری، وزیر خارجه این کشور با یائیر لاپید، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی تماس تلفنی برقرار کرد.

احمد حافظ تاکید کرد، سامح شکری در جریان این تماس تلفنی بر ضرورت احیای روند مذاکرات بین دو طرف فلسطینی و اسرائیلی و ایجاد یک چشم انداز سیاسی هماهنگ با فضای باثبات و پایداری که آن را تضمین کند و ثبات منطقه را تقویت و موج‌های تنش و آشوب را از آن دور کند، تاکید کرد.

وزیر خارجه مصر در جریان این گفت‌وگوی تلفنی همچنین تاکید کرد که قاهره به تلاش‌های خود در این خصوص ادامه خواهد داد.

وزرای خارجه مصر و رژیم صهیونیستی همچنین در خصوص تلاش‌های صورت گرفته برای‌ بازسازی نوار غزه، ارائه کمک و حمایت از توسعه سایر مناطق اشغالی فلسطین با هماهنگی تشکیلات خودگردان به بحث و تبادل نظر پرداختند.

دفتر وزیر خارجه اسرائیل نیز اعلام کرد که دو وزیر درباره طرح اقتصادی پیشنهادی رژیم صهیونیستی برای غزه که هفته گذشته لاپید ارائه کرد، بحث کردند.

قابل ذکر است که لاپید هفته گذشته برنامه چند ساله اقتصادی را در زمینه های امنیتی ، سیاسی ، اقتصادی و سطوح مدنی در ازای آتش بس با نوار غزه ارائه کرد که با بازسازی آغاز می شود./ ایسنا

کپی