اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰

هلاکت 2 سوداگر مرگ و کشف مواد افیونی در سیستان

هلاکت 2 سوداگر مرگ و کشف مواد افیونی در سیستان

در عملیات مقتدرانه تکاوران پلیس مواد مخدر، در شهرستان خاش، 2 سوداگر مرگ به هلاکت رسید و مقدار 447 کیلو تریاک کشف شد.

سردار احمد طاهری فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان گفت : مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان با اشراف اطلاعاتی خود، اعضای یک باند حرفه ای قاچاق مواد مخدر را که قصد انتقال محموله مواد افیونی از سراوان به خاش و سپس قاچاق آن به مرکز کشور را داشتند شناسایی شدند.

وی افزود: عصر روز گذشته اعضای این باند بزرگ قاچاق را که با یک دستگاه پژو 405 و یک دستگاه خودروی سمند در حال جابه جایی محموله در محور "سراوان-خاش" بودند، مشاهده و به آنها دستور ایست دادند.
سردار طاهری عنوان کرد: در این عملیات ، 2نفر از سوداگران مرگ به هلاکت رسید و 2 نفر از آنها نیز دستگیر شدند.
این مقام ارشد انتظامی در استان سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد:  در بازرسی از خودروهای توقیفی از قاچاقچیان، 447 کیلو تریاک را به همراه 2 قبضه سلاح کلاش با 63 عدد فشنگ جنگی کشف شد.صدا وسیما 

 

همچنین با تلاش مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدراستان، کامیون حامل 543 کیلو گرم تریاک، قبل رسیدن به مقصد در ایستگاه بازرسی "بیردف" شهرستان کنارک توقیف و 2 سوداگر مرگ دستگیر شدند.
سردار احمد طاهری فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان گفت : مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان با اشراف اطلاعاتی خود به سرنخ هایی دست یافتند که نشان می داد اعضای یک باند حرفه ای قاچاق مواد افیونی، با جاساز محموله سنگین مواد مخدر، در یک دستگاه کامیون، در پوشش بار مواد "پلی پرو پیلن"، قصد قاچاق آن از شهرستان کنارک به استان هرمزگان را دارند.
وی افزود:  روز گذشته مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان کنارک با رصد و کنترل مسیر انتقال محوله مواد افیونی، موفق شدند کامیون قاچاقچیان را در ایستگاه بازرسی بیردف در محور کنارک- زرآباد توقیف و در بازرسی از آن مقدار ۵۴۳ کیلو ۷۰۰ گرم تریاک را که در لابه لای بار کامیون جاساز شده بود کشف کنند.
فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در این عملیات 2 سوداگر مرگ دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای اقدامات قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.صدا وسیما 

کپی