اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰

دبیر کمیته اسکان، تغذیه و مشارکت‌های مردمی ستاد اربعین خبر داد

صدور مجوز تردد ۱۵۰ کامیون برای انتقال وسایل مورد نیاز راهپیمایی اربعین به عراق

صدور مجوز تردد ۱۵۰ کامیون برای انتقال وسایل مورد نیاز راهپیمایی اربعین به عراق

دبیر کمیته اسکان، تغذیه و مشارکت‌های مردمی ستاد اربعین از صدور مجوز تردد ۱۵۰ کامیون برای انتقال وسایل مورد نیاز راهپیمایی اربعین به عراق خبرداد.

 یوسف افضلی با بیان اینکه ۱۸ هزار سهمیه برای موکب‌ها اختصاص‌داده‌شده است، تصریح کرد: گذرنامه موکب‌هایی که اعزام آن قطعی شده است در سطح استان‌ها جمع‌آوری شده و به سازمان حج و زیارت ارسال شده و امیدواریم امروز تا فردا ظهر ویزای این افراد به دست ما برسد.

وی که در یک برنامه رادیویی سخن می گفت، با ابراز امیدواری مبنی بر اینکه هر چه زودتر ویزای موکب‌ها صادر شود تا بتوانند هرچه زودتر برای ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی به عراق اعزام شوند، گفت: جا داشت که موکب داران زودتر بتوانند به این سفر اعزام شوند.

وی همچنین در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به رایزنی‌های صورت‌گرفته بین مقامات ایران و عراق در مورد تسهیل سفر زائران ایرانی به عراق گفت: بر اساس رایزنی‌های انجام شده مجوز تردد ۱۵۰ کامیون برای حمل وسایل موردنیاز موکب‌ها از جمله مواد غذایی و آب صادر شده است، اسامی این راننده‌ها و مشخصات این کامیون‌ها به عراق اعلام و مجوزهای لازم برای تردد آنها اخذ شده و ان شاء الله ویزای رانندگان این کامیون‌ها نیز به‌زودی صادر می‌شود.

افضلی با بیان اینکه مجوز صادر شده بسیار محدود است، خاطرنشان کرد: موکب‌ها بایستی سایر وسایل موردنیاز خود را در داخل عراق و در صورت امکان با مشارکت موکب داران عراقی تهیه کنند.

وی همچنین تاکید کرد: باتوجه‌به محدودیت‌های موجود مناسب است که مردم بیشتر نذورات خود را به‌صورت نقدی در اختیار موکب‌ها قرار دهند چرا که امکان انتقال این نذورات به‌صورت کالا به عراق بسیار سخت است و تقریباً امکان‌پذیر نیست./ایسنا 

کپی