اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰

کیفیت هوای پایتخت، ناسالم برای گروه‌های حساس

کیفیت هوای پایتخت، ناسالم برای گروه‌های حساس

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران از فردا (۲۹ شهریورماه) روند تدریجی افزایش دما مورد انتظار است.

 آسمان استان تهران طی چهار روز آینده صاف تا کمی ابری گاهی همراه با وزش باد پیش بینی می‌شود. امروز (۲۸ شهریور) در بخش‌های غربی و جنوبی استان گاهی وزش باد نسبتا شدید خواهیم داشت و احتمال خیزش گرد و خاک وجود دارد.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران از فردا (۲۹ شهریورماه) روند تدریجی افزایش دما مورد انتظار است.

براساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبحگاه امروز (۲۸ شهریور) در برخی مناطق پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از افزایش ترافیک صبحگاهی و عدم وزش باد مؤثر است.

حاکمیت جو نسبتاً آرام و پایدار در طول روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها را محدود خواهد کرد. عدم وزش باد مؤثر تا اواخر وقت یکشنبه همراه با ترافیک شامگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق و تجمع آلاینده‌ها خواهد شد و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در برخی مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

با افزایش نسبی تندی باد تا صبح فردا (۲۹ شهریور) پراکندگی آلاینده‌ها تسهیل خواهد شد و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌ قبول قرار می‌گیرد. کاهش تدریجی تندی باد در طول روز از پراکندگی آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد.

با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت دوشنبه همراه با ترافیک شامگاهی، افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در بیشتر مناطق پرتردد پیش‌بینی می‌شود، هرچند با افزایش تندی باد در ساعات پایانی دوشنبه، احتمال پراکندگی و بهبود کیفیت هوا وجود خواهد داشت.

 آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با میانگین ۸۴ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول  قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با میانگین ۸۸ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

/ایسنا 

کپی