اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰

آغاز واکسیناسیون "دانش آموزان" ۱۲ تا ۱۸ ساله در کرمانشاه

آغاز واکسیناسیون "دانش آموزان" ۱۲ تا ۱۸ ساله در کرمانشاه

معاون مرکز بهداشت استان کرمانشاه از آغاز واکسیناسیون دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ ساله استان از امروز(۲۸ شهریور)خبر داد.

دکتر سارا شاه آبادی با اشاره به شروع واکسیناسیون دانش آموزان گفت: از امروز(یکشنبه) رده سنی ۱۲ تا ۱۸ سال در استان واکسینه می شوند.

وی افزود: با توجه به مطالعات صورت گرفته بر روی افراد زیر ۱۸ سال در کشورهای چین و امارات و انتشار نتایج این مطالعات در نهایت تزریق واکسن "سینوفارم" برای این رده سنی مجاز اعلام شده است.

شاه آبادی گفت: هم اکنون به میزان کافی واکسن "سینوفارم" در اختیار داریم و از امروز دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ ساله می توانند برای تزریق واکسن به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.

وی افزود: افراد بالای ۱۵ سال که کارت ملی دارند باید کارت ملی ارائه دهند و افراد زیر ۱۵ سال با داشتن شناسنامه که شماره ملی در آن درج شده می توانند جهت تزریق واکسن مراجعه کنند.

معاون مرکز بهداشت استان کرمانشاه برآورد جمعیتی این رده سنی در استان را ۳۲۰ هزار نفر اعلام کرد.

وی با اشاره به ظرفیت تزریق روزانه ۶۰ تا ۷۰ هزار دوز واکسن در استان گفت: اگر روزانه ۳۰ هزار نفر از مراجعین دانش آموزان باشند، ظرف ۱۰ روز آینده در صورت مراجعه دانش آموزان می توان تمام افراد سنی ۱۲ تا ۱۸ سال استان را واکسینه کردند.

شاه آبادی گفت: در حال حاضر مراکز واکسیناسیون به میزان کافی در سطح استان موجود است و ازدحامی در این مراکز نداریم و از دانش آموزان و والدین آنها می خواهیم هرچه سریعتر برای تزریق واکسن مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه جای هیچ گونه نگرانی در زمینه تزریق واکسن کرونا نیست، گفت: این واکسن هم مانند سایر واکسن هایی است که برای مقابله با کزاز و فلج اطفال و ... تزریق شده است.

/ایسنا 

کپی