اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰

تعامل میان قوای قضائیه و مقننه ضابطه‌مند می‌شود

تعامل میان قوای قضائیه و مقننه ضابطه‌مند می‌شود

وزیر دادگستری گفت: به دنبال طراحی شیوه نامه و دستورالعملی برای ضابطه‌مند شدن ارتباط و تعامل میان قوه قضائیه و مقننه هستیم.

به گزارش خانه ملت؛ آقای امین حسین رحیمی در مورد مهمترین اولویت‌هایی که مجلس و دادگستری باید در تعامل با هم انجام دهند، گفت: روسای قوای مقننه و قضائیه معتقد به تعامل حداکثری میان دو قوه هستند.

وی ادامه داد: از این رو به دنبال طراحی و تهیه شیوه نامه، دستورالعمل و سازوکاری برای ضابطه‌مند شدن این ارتباط و تعامل هستیم تا نمایندگان بتوانند به انعکاس دغدغه‌های مردم و سوالات، ابهامات و اطلاعاتی که در مورد قوه قضائیه و سازمان‌های وابسته دارند بهتر ورود کنند و ما پاسخگوی آن‌ها باشیم و از طرفی قوه قضائیه هم مباحثی را که برای اصلاح قوانین نیاز دارد و بسیار هم ضروری است را مورد توجه قرار دهد.
رحیمی افزود: بر اساس دستورالعمل و شیوه نامه طراحی شده پیش خواهیم رفت تا هم افزایی میان دو قوه برای کارآمدی بیشتر نظام افزایش و به دنبال آن رضایتمندی مردم حاصل شود.
وزیر دادگستری در مورد انتقاد کارکنان دادگستری‌ها نسبت به وضعیت دستمزد و حقوق، گفت: علت این نارضایتی‌ها کمبود بودجه قوه قضائیه است و باید نسبت به افزایش بودجه تلاش کنیم تا میزان آن مانند سایر دستگاه‌های اجرایی شود و پاسخگوی نیاز کارکنان باشد.
وی یادآور شد: متاسفانه در حال حاضر بودجه قوه بسیار اندک است بنابراین به صورت جدی پیگیر تامین بودجه مورد نیاز قوه از سوی دولت و مجلس خواهیم بود./صداوسیما

کپی