اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰

زمین خواری میلیاردی در کلاردشت

زمین خواری میلیاردی در کلاردشت

فرمانده انتظامی مازندران از آزاد سازی ۳۰ هزار متر از اراضی کشاورزی به ارزشی بالغ بر ۹۰۰ میلیارد ریال در شهرستان کلاردشت خبر داد.

سردار مرتضی میرزایی طی گفت‌وگویی اظهار کرد: در پی کسب خبری مبنی بر تغییر کاربری غیرقانونی و انجام ساخت و ساز در بخش قابل توجهی از زمین‌های کشاورزی شهرستان کلاردشت، موضوع در دستور کار ماموران انتظامی آن شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: ماموران پس از هماهنگی‌های قضائی و با همکاری نمایندگان جهاد کشاورزی آن شهرستان زمین‌های مورد نظر شناسایی و در اقدامی عملیاتی دیوارکشی‌ها و بناهای احداث شده در این زمین‌ها تخریب شد.

فرمانده انتظامی استان مازندران بیان کرد: در این عملیات ۳۰ هزار متر از اراضی کشاورزی که به تصرف زمین‌خواران در آمده بود رهاسازی و در اختیار بخش کشاورزی قرار گرفت.

میرزایی ارزش زمین‌های رهاسازی شده از چنگ زمین‌خواران را برابر نظر کارشناسان بالغ بر ۹۰۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: در این ارتباط ۳ پرونده قضائی تشکیل و در اختیار مرجع قضائی گرفت.

وی با اشاره به این که تجاوز به اراضی ملی و کشاورزی تجاوز به حقوق همه مردم به ویژه نسل آینده این کشور است، تصریح کرد: هرگونه تصرف و ساخت و سازهای غیرمجاز در زمین‌های کشاورزی موجب اخلال در خودکفایی کشور در بخش کشاورزی و رواج بیکاری در جامعه خواهد شد.

فرمانده انتظامی استان مازندران با بیان اینکه زمین خواران بدون در نظر گرفتن حق عامه مردم در بهره مندی از نعمت‌های خدادادی با هدف رسیدن به سودهای کلان اقدام به تصرف، تفکیک و فروش زمین و منابع طبیعی می‌کنند، از مردم خواست قبل از خرید و یا اقدام به ساخت و ساز حتما از مراجع قانونی آن اقدام کنند.فارس

 

کپی