اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰

کسانی که زودتر واکسن مدرنا زدند زودتر کرونایی می‌شوند

کسانی که زودتر واکسن مدرنا زدند زودتر کرونایی می‌شوند

نتایج تازه‌ترین بررسی‌های نشان می‌دهد میزان بروز بیماری کووید-۱۹ در میان افرادی که زودتر واکسن مدرنا را دریافت کرده‌اند بیشتر است.

گروهی از محققان به منظور بررسی میزان وقوع بیماری کووید -۱۹ در میان افراد واکسینه شده با واکسن مدرنا مطالعه جدیدی انجام دادند. نتایج بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد که میزان بروز بیماری کووید -۱۹ در میان افرادی که زودتر از دیگران واکسن مدرنا را دریافت کردند ۵۰ درصد بیشتر است.

به گفته محققان، افرادی که دیرتر واکسن مدرنا را دریافت کردند، مقداری آنتی بادی در بدن آن‌ها وجود داشت و تا حدودی در برابر بیماری کووید -۱۹ ایمن بودند.
پژوهشگران به این نتیجه رسیدند که آنتی بادی تولید شده در بدن افراد واکسینه شده با گذر زمان کاهش پیدا می‌کند و لازم است افراد دوز تقویت کننده واکسن کرونا را دریافت کنند؛ بنابراین شرکت مدرنا از سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) درخواست کرده است مجوز تزریق دوز سوم واکسن کرونا را صادر کند تا افراد ایمنی لازم در برابر بیماری کووید -۱۹ را کسب کنند.

هنوز مشخص نیست که این سازمان چه زمانی مجوز استفاده از دوز تقویت کننده واکسن مدرنا را صادر می‌کند. سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) هم اکنون در حال بررسی میزان تأثیرگذاری دوز تقویت کننده واکسن فایزر است که از تکنولوژی مشابه واکسن مدرنا بهره‌مند شده است./ ایمنا

دوزهای تقویتی واکسن مدرنا مقاوم در برابر گونه دلتا

کدام واکسن‌ کرونا حریف بهتری برای سویه دلتا است ؟

احتمال مرگ کرونایی برای واکسینه نشده‌ها ۱۱ برابر بیشتر است

 

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 
 
 
 
 
 
 
کپی