اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

تصمیم جدید رئیس جمهور تونس درباره افراد ممنوع الخروج

تصمیم جدید رئیس جمهور تونس درباره افراد ممنوع الخروج

رئیس جمهوری تونس پس از تعلیق فعالیت پارلمان و برکناری دولت؛ تصمیمات جدیدی را در رابطه با افراد ممنوع الخروج از این کشور اتخاذ کرد.

به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، قیس سعید، رئیس جمهوری تونس پس از تعلیق فعالیت پارلمان و برکناری دولت در ۲۵ ژوئیه گذشته، دستورهای جدیدی را در رابطه با ممنوع الخروجی سیاستمداران از این کشور اتخاذ کرد.

در بیانیه ریاست جمهوری تونس آمده است: قیس سعید به رضا غرسلاوی، مسئول اداره وزارت کشور تونس دستور داده که هیچ شخصی نباید از سفر منع شود مگر افرادی که احضار شده و حکم زندان یا تفتیش برای آنها صادر شده است.

در این بیانیه آمده است: آنچه درباره بدرفتاری تبلیغ می‌شود، تهمت محض از سوی کسانی است که به تهمت زدن بسنده نمی‌کنند.

پس از تعلیق فعالیت پارلمان و برکناری دولت در ۲۵ ژوئیه گذشته توسط قیس سعید؛ وزارت کشور گروهی از سیاستمداران، نمایندگان پارلمان و وزیران سابق را حبس خانگی کرد و تعدادی از آنها و تعدادی از تجار را در راستای انجام تحقیقات در پرونده‌های مختلف ممنوع الخروج کرد.

تصمیم جدید سعید با واکنش‌های زیادی روبرو شد و فعالان در توییت در این باره نوشتند که این تصمیم به منزله پذیرش فشارهای عظیمی است که مدافعان حقوق بشر و سازمان‌ها به وی وارد کردند.

در همین حال، فعالان تونس خواستار برگزاری تظاهرات مردمی طی امروز (شنبه) در اعتراض به تعلیق فعالیت پارلمان و برکناری دولت کشورشان توسط قیس سعید شدند.

ازجمله برجسته‌ترین چهره‌هایی که خواستار تظاهرات علیه تصمیمات قیس سعید است، المنصف المرزوقی رئیس جمهور سابق این کشور می‌باشد که اقدامات اخیر ریاست جمهوری را "کودتا" خوانده است./ ایسنا

کپی