اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰
تازه‌ترین آمار جهانی از کرونا؛

ثبت بیش از ۴۲ میلیون مبتلا در امریکا/ ۱۲ کشور بالای ۳ میلیون مبتلا

ثبت بیش از ۴۲ میلیون مبتلا در امریکا/ ۱۲ کشور بالای ۳ میلیون مبتلا

شمار مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» ناشی از کروناویروس جدید در جهان تاکنون به ۲۲۷ میلیون و ۸۴۲ هزار و ۹۰۶ نفر رسیده و مرگ چهار میلیون و ۶۸۴ هزار و ۲۴۲ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری نیز تأیید شده است.

همچنین ۲۰۴ میلیون و ۵۰۵ هزار و ۶۰۶ نفر از مبتلایان به کووید - ۱۹ تاکنون بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۱ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

بر اساس آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۴۲.۶ میلیون مبتلا و بیش از ۶۸۸ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۳.۳ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۱ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۵۸۹ هزار و هند با بیش از ۴۴۴ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۱۹۵ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:
 

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۴۲,۶۳۴,۰۵۴ ۶۸۸,۴۸۶
۲ هند ۳۳,۳۸۰,۵۲۲ ۴۴۴,۲۷۸
۳ برزیل ۲۱,۰۶۹,۰۱۷ ۵۸۹,۲۷۷
۴ انگلیس ۷,۳۳۹,۰۰۹ ۱۳۴,۸۰۵
۵ روسیه ۷,۲۱۴,۵۲۰ ۱۹۵,۸۳۵
۶ فرانسه ۶,۹۳۴,۷۳۲ ۱۱۵,۸۹۴
۷ ترکیه ۶,۷۶۷,۰۰۸ ۶۰,۹۰۳
۸ ایران ۵,۳۷۸,۴۰۸ ۱۱۶,۰۷۲
۹ آرژانتین ۵,۲۳۴,۸۵۱ ۱۱۴,۱۰۱
۱۰ کلمبیا ۴,۹۳۶,۰۵۲ ۱۲۵,۷۸براساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۵ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، فرانسه، ترکیه، ایران، آرژانتین، کلمبیا، اسپانیا، ایتالیا، اندونزی، آلمان و مکزیک نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند./ ایسنا

۲۰۳ میلیون و ۳۸۱ هزار و ۱۳۶ نفر از دام کرونا نجات پیدا کردند

 

 

 

 

 

کپی