اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

قیمت نان حدود ۶۰ درصد در ملکان گران شد

قیمت نان حدود ۶۰ درصد در ملکان گران شد

بر اساس مصوبه جلسه کارگروه آرد و نان ملکان که در تاریخ ۲۱ شهریور ماه جاری در فرمانداری این شهرستان تشکیل شده بود، قیمت نان ۶۰ درصد در این شهرستان گران شد.

بر اساس این مصوبه قیمت هر قرص نان لواش ماشینی با آرد یارانه‌ای ۱۲ درصد و با وزن ۱۴۰ گرم، از امروز پنجشنبه با ۱۰۰ تومان افزایش به ۳۵۰ تومان رسید.

همچنین هر قرص نان ماشینی نیمه‌یارانه‌ای با آرد ۱۵ درصد و وزن ۱۴۰ گرم به ۴۰۰ تومان، نان روغنی نیمه‌یارانه‌ای با وزن ۴۵۰ گرم به ۲ هزار و ۵۰۰ تومان و نان سنگک با وزن ۴۰۰ گرم به ۲ هزار تومان و نان بربری با وزن ۵۰۰ گرم به ۲ هزار تومان افزایش یافت.

نصب لیست قیمت در معرض دید عموم در نانوایی‌های این شهرستان الزامی شده و ارائه نان با کیفیت، اجرای نرخ‌ مصوب با ضوابط تعیین‌شده و داشتن روپوش کار و کلاه و کارت بهداشتی برای کارکنان نانوایی و رعایت فاصله‌ اجتماعی برای مشتریان نیز مورد تاکید قرار گرفته است.

این مصوبه در حالی اجرایی می‌شود که قیمت نان در بازار آزاد و در سوپرمارکت‌ها از مدتها پیش هر قرص حداقل ۵۰۰ تومان به مردم فروخته می‌شود و برخی از نانوایان به منظور دور زدن قیمت‌های دولتی، بخشی از نان خود را روانه بازار آزاد و به ویژه سوپرمارکت‌ها می‌کنند.

بر اساس گزارش‌های مردمی، برخی از متصدیان نانوایی‌ها در شهر ملکان و روستاهای تابعه به منظور سودجویی بیشتر و دور زدن قیمت دولتی، به جای تحویل دادن نان در نانوایی به مردم با نرخ مصوب، متاسفانه جلو چشم مردم نان‌ها را در خودروهای سواری و باری حمل کرده و روانه سوپرمارکت‌ها می‌کنند یا با نرخ آزاد به مشتریان خاص خود می‌فروشند.

«نقی محمدی» فرماندار ملکان طی روزهای اخیر با اشاره به تعطیلی ۲ نانوایی متخلف در منطقه شهری، تاکید کرده بود که برخورد با نانوایی‌های متخلف در این شهرستان تا زمان ارتقای کیفی و کمی عملکرد آنها ادامه می‌یابد./ایرنا

کپی