اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

وزیر بهداشت از مجتمع درمانی امام رضا (ع) کرمانشاه بازدید کرد

وزیر بهداشت از مجتمع درمانی امام رضا (ع) کرمانشاه بازدید کرد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صبح پنجشنبه در بدو ورود به استان کرمانشاه با حضور در مجتمع بیمارستانی امام رضا (ع) شهر کرمانشاه از بخش‌های مختلف این بیمارستان بازدید کرد.

دکتر «بهرام عین‌اللهی» با همراهی رئیس دانشگاه علوم پزشکی و سایر مسئولان درمانی استان با حضور در مجتمع بیمارستانی امام رضا (ع) از بخش ویژه بیماران مبتلا به کرونا در این مرکز بازدید کرد و در جریان آخرین وضعیت درمان این بیماران قرار گرفت.

وزیر بهداشت در ادامه از مرکز گلستان، بیمارستان تخصصی نگهداری بیماران مبتلا به کرونا بازدید کرد و علاوه‌ بر گفتگو با کادر درمان با تعدادی از بیماران از نزدیک سخن گفت و در جریان مشکلات و نواقص و درخواست‌های آنان قرار گرفت.

دکتر عین اللهی در جریان بازدید از مرکز گلستان با تاکید بر ضرورت رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در زمان ورود و خروج مسافران از مرزهای کرمانشاه به کشور تاکید کرد: باید تمام پروتکل‌های بهداشتی در مرزها انجام شود و هرگونه موارد مشکوک با جدیت رصد و پیگیری شود.

مجتمع بیمارستانی امام رضا (ع) شهر کرمانشاه یکی از مراکز درمانی مجهز و پیشرفته غرب کشور است که از زمان شیوع کرونا تاکنون به مرکز تخصصی بستری و مداوای بیماران مبتلا به ویروس کرونا تبدیل شده است.

دکتر «بهرام عین‌اللهی»، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صبح پنجشنبه به منظور بررسی وضعیت بیماری کووید ۱۹ و روند واکسیناسیون در استان وارد کرمانشاه شد.

بازدید از مجتمع بیمارستانی امام رضا (ع) و حضور در مراسم آغاز به کار رسمی اورژانس این بیمارستان، بازدید از بیمارستان گلستان به‌عنوان مرکز تخصصی بستری مبتلایان به کرونا و بررسی روند واکسیناسیون در ۲ مرکز دانشکده بهداشت و مرکز خودرویی ۱۵ خرداد از جمله برنامه‌های وزیر بهداشت در این سفر است.

سفر وزیر بهداشت به استان کرمانشاه اولین سفر یک وزیر دولت سیزدهم به این استان است.

به گزارش ایرنا، مجتمع بیمارستانی امام رضا (ع) بزرگترین، مجهزترین و مدرنترین مرکز آموزشی درمانی و تحقیقاتی منطقه غرب و شمال غرب کشور است که در ۱۵ بهمن ۱۳۸۴ به طور رسمی به بهره‌برداری رسید.  این مجتمع بیمارستانی کار خود را با ۵۱۵ تخت شروع کرد و اکنون با وجود ۷۱۴ تخت مصوب، دارای ۸۴۰ تخت فعال است. 

اکنون ۲ هزار و ۵۰۰ نفر شامل فوق تخصص، متخصص، پرستار، ماما و سایر پرسنل در بخش های مختلف در این بیمارستان به صورت شبانه روزی در راستای ارایه خدمات به مردم تلاش می کنند.

بیش از سه هزار و ۵۰۰ تخت بیمارستانی اکنون در قالب ۱۸ بیمارستان دولتی دانشگاه علوم پزشکی، ۲ بیمارستان خصوصی، سه بیمارستان نظامی و ۲ بیمارستان تامین اجتماعی در استان کرمانشاه فعال است که مجتمع امام رضا یکی از بزرگترین بیمارستان های استان و منطقه غرب کشور است. 

هم‌اکنون یک هزار و ۴۷۷ بیمار کرونایی در مراکز درمانی کرمانشاه بستری هستند و مجموع جان‌باختگان استان هم از ابتدای شیوع کرونا تاکنون به ۲ هزار و ۱۶۳ نفر رسیده است./ایرنا 

کپی