اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰

کلمات کلیدی
فرودگاه امام خمینی اعلام کرد:

اخذ ویزا قبل از خرید بلیت اربعین الزامی است

اخذ ویزا قبل از خرید بلیت اربعین الزامی است

همه افرادی که قصد تشرف به عتبات عالیات را دارند، باید پیش از خرید بلیت، اقدام به دریافت ویزا از مراجع معتبر و قانونی کنند و هیچ ویزایی در فرودگاه‌های ایران و عراق صادر نمی‌شود.

 در اطلاعیه این شرکت خطاب به زائران مراسم اربعین حسینی در کشور عراق تاکید شده: بر اساس تفاهم صورت گرفته میان جمهوری اسلامی ایران و عراق، صدور ویزا در ایام اربعین رایگان خواهد بود، اما زائران باید پیش از سفر اقدام به اخذ ویزای زیارتی از طریق مراجع ذیصلاح کنند و امکان صدور ویزا در فرودگاه امام یا در فرودگاه‌های عراق میسر نیست.

این اطلاعیه تاکید کرده است: همه افرادی که قصد تشرف به عتبات عالیات را دارند باید پیش از خرید بلیت، اقدام به دریافت ویزا کنند.

همچنین زائران برای جلوگیری از هرگونه مشکل و یا سودجویی‌های احتمالی در خصوص بلیت هواپیما به مقصد عراق می‌توانند از آژانس‌های مسافرتی معتبر و سایت‌های اینترنتی مورد تایید سازمان هواپیمایی کشوری اقدام به خرید بلیت کنند و بر اساس دستور این سازمان، حداکثر نرخ بلیت برای سفر به عراق در ایام اربعین (۲۸ شهریور لغایت ۱۰ مهر) از ۵ فرودگاه کشور ۵ میلیون تومان و از فرودگاه مشهد ۶ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

این شرکت همچنین از زائران درخواست کرد: به منظور پذیرش، صدور کارت پرواز و تحویل بار ۳ ساعت قبل از زمان پرواز در سالن ترمینال فرودگاه حضور یابند و برای تسریع در فرآیند پذیرش، عوارض خروج از کشور را بصورت اینترنتی پرداخت کنند.

/خبرگزاری صدا و سیما

کپی