اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰

مسوولان قضایی استان یزد به دیدار زندانیان رفتند

مسوولان قضایی استان یزد به دیدار زندانیان رفتند

هیات عالی‌رتبه قضایی استان یزد شامل رییس کل دادگستری، معاونین قضایی، روسای حوزه‌های قضایی و دادستان‌های سراسر استان و قضات دادگاهای تجدید نظر از زندان مرکزی یزد بازدید و با زندانیان به صورت چهره به چهره ملاقات کردند.

در این بازدید، مسئولان قضایی استان به صورت چهره به چهره، پای درددل ۷۴۰ تن از مددجویان نشستند؛ این برای نخستین بار در استان بود که بازدید چهره به چهره مسولان قضایی با زندانیان انجام میشد. 

رییس‌کل دادگستری یزد روز پنجشنبه در این مراسم بر کاهش محکومیت کیفری مددجویان استان تاکید کرد و از بازبینی قرارهای کیفری مددجویان به منظور ایجاد گشایش و تخفیف در مجازات افراد خبر داد .

غلامعلی دهشیری، اصلی‌ترین هدف بازدید مسئولان از زندان‌ها را بدون واسطه به صورت منظم و مکرر، بررسی مطالبات ذکر کرد و ادامه داد: در این برنامه پرونده محکومان مالی بررسی و اقدام می‌شود.

این مسئول به اهمیت همکاری خیران و مردم نوعدوست برای تعامل با ستاد دیه و مسئولان برای آزادی زندانیان جرایم مالی غیرعمد  اشاره کرد و گفت: کمک‌های مردم برای آزادی مدجویان نیاز است.

دهشیری با اشاره به طرح‌های مختلف دستگاه قضا برای جایگزینی محکومیت مددجویان تصریح کرد: سعی می‌شود از این طرح‌ها برای کاهش میزان محکومیت مددجویان استان استفاده شود .

هم‌اکنون در استان یزد سه زندان شامل مرکزی و شماره ۲ شهر یزد و یک زندان در اردکان وجود دارد و  ۲ بازداشتگاه هم در شهرستان‌های خاتم و ابرکوه دایر است و در مجموع حدود چهار هزار نفر در استان زندانی هستند که جرم اغلب افراد که غیربومی هستند، در ارتباط با مواد مخدر است./ایرنا

کپی