اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰

۱۰ تن مواد مخدر در البرز کشف شد

۱۰ تن مواد مخدر در البرز کشف شد

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان خبر داد: از ابتدای سال تا پایان مرداد ماه بیش از ۱۰ هزار و ۲۷۴ کیلوگرم انواع مواد مخدر توسط پلیس البرز کشف شده است.

علی سلیم پور، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان البرز، امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج، در خصوص عملکرد پلیس مواد مخدر در ۶ ماهه نخست سال جاری، گفت:  از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا پایان مرداد ماه، پلیس مبارزه با مواد مخدر البرز به بهره‌گیری از اقدامات اطلاعاتی و همکاری سایر رده‌ها عملیاتی پلیس، ۱۰هزار و ۲۷۴ کیلوگرم مواد مخدر کشف کرده که از این مقدار ۷ هزارو ۸۰۴ کیلوگرم آن را تریاک، ۱۲۶۰ کیلوگرم را حشیش، ۳۳۸ کیلوگرم هروئین، ۶۳ کیلوگرم شیشه و الباقی را سایر مخدرها تشکیل می‌دهد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان البرز با اشاره به افزایش ۱۲ درصدی کشفیات مواد مخدر در استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته، اظهار کرد: با تلاش‌های مجاهدانه ماموران در سال جاری تا پایان مرداد ماه ۷هزار و ۳۹۱ نفر به اتهام مواد مخدر دستگیر شده اند که در این رابطه تعداد ۲۹۳ قاچاقچی عمده مواد مخدر و ۲ هزار و ۳۰۴ توزیع کننده و خرده فروش مواد مخدر بوده اند.

این مقام انتظامی استان تصریح کرد: در این مدت ۲۱ باند حرفه ای قاچاق مواد مخدر در عملیات‌های درون و برون استانی پلیس مبارزه با مواد مخدر منهدم و ۲۲۰ خودرو حامل مواد مخدر نیز توقیف شده است.

سلیم پور با اشاره به انجام ۹۷ عملیات برون استانی توسط پلیس مبارزه با مواد مخدر در سال ۱۴۰۰، خاطرنشان کرد: در بحث دستگیری‌های مربوط به حوزه مواد مخدر، نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد افزایش ۱۲۵ درصدی هستیم.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان البرز در پایان با اشاره به مجاهدت و تلاش شبانه روزی ماموران پلیس برای مبارزه با سوداگران مرگ و پیشگیری از ورود مواد مخدر به استان البرز، اضافه کرد: در این مسیر نیازمند همکاری و همراهی مردم و سایر نهادها هستیم./فارس

کپی