اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

آتش‌نشانان همدان سه نفر را از عمق چاه ۴۰ متری نجات دادند

آتش‌نشانان همدان سه نفر را از عمق چاه ۴۰ متری نجات دادند

سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر همدان گفت: آتش نشانان همدان سه نفر را که در حال حفر چاه در عمق ۴۰ متری گرفتار شده بودند، نجات دادند.

«سید صادق پورسینا» روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ساعت ۱۸ و ۲۱ دقیقه چهارشنبه ۲۴ شهریور سامانه ۱۲۵ همدان با دریافت خبری مبنی بر گرفتار شدن یک مقنی درون چاه ۲ اکیپ عملیاتی از ایستگاه‌های مرکز و بهشت را به محل حادثه اعزام کرد.

وی با بیان اینکه آتش نشانان به سرعت در محل حادثه واقع در شهرک صنعتی الوند اعزام شدند افزود: ۲ نفر به علت سقوط سطل محتوی خاک و سنگ روی سرشان در چاه مصدوم شده بودند و فرد سوم نیز برای نجات آنان وارد چاه شده بود که هر سه در عمق ۴۰ متری گرفتار شده اند.

سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر همدان ادامه داد: با مشاهده شرایط صحنه آتش نشانان بلافاصله عملیات نجات را آغاز کرده و در ابتدا با استفاده از تجهیزات تخصصی یکی از افراد گرفتار شده را  از چاه خارج کردند.

پورسینا افزود: آتش نشانان با رعایت اصول ایمنی وارد چاه شدند و با شیوه های تخصصی امداد و نجات ۲ نفر دیگر را که مصدوم و دچار افت هشیاری و ناتوانی حرکتی شده بودند در کمترین زمان از چاه خارج کردند.

به گفته وی پس از خارج کردن مصدومان و تحویل آنان به عوامل اورژانس، آتش نشانان برای ادامه خدمت به ایستگاه مبدا باز گشتند.

سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر همدان خاطرنشان کرد: این عملیات با نظارت میدانی و همراهی سرپرست سازمان و رییس ایستگاه مرکز انجام گرفت.

سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر همدان دارای ۱۰ ایستگاه عملیاتی فعال با ۲۰۱ نیروی عملیاتی و اداری است که به صورت شبانه روزی و در سه شیفت کاری، آماده ارائه خدمات به شهروندان هستند. 

کپی