اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰

مدیرکل راهبری شغلی کمیته امداد:

اجرای طرح‌های خوداشتغالی، برنامه محوری کمیته امداد است

اجرای طرح‌های خوداشتغالی، برنامه محوری کمیته امداد است

مدیرکل اداره راهبری شغلی کمیته امداد امام‌خمینی (ره) کشور گفت: ایجاد فرصت مناسب و اجرای طرح‌های متنوع خوداشتغالی برنامه محوری این نهاد با همکاری خیران و همراهی مسئولان است.

 غلامرضا خواجه چهارشنبه شب در بازدید از طرح‌های اشتغالزایی کمیته امداد و نشست با مسئولان مهریز به اهمیت همکاری و پیگیری برای رسیدن به اهداف در حوزه اشتغال اشاره کرد و افزود: توجه به مشاغل خانگی و طرح‌های تولیدی جزو اهداف و محور اقدام در سطح استان‌هاست .

وی با قدردانی از اقداماتی که تاکنون  برای اشتغال مددجویان و خانواده‌های زیرپوشش با همکاری مسئولان و خیران محقق شده ادامه داد: خودکفایی مددجویان زیرپوشش در گرو ایجاد زمینه و فرصت لازم برای اشتغال و تولید مولد و پایدار است که توسط کمیته امداد حمایت و تقویت می‌شود.

این مسئول اظهار کرد: همکاری بخش‌خصوصی و خیران در کنار اقدام‌های کمیته امداد و همراهی مسئولان مناطق مختلف نقش مهمی در پیگیری و تحقق اهداف برای اجرای طرح‌های راهبری شغلی در حوزه‌های مختلف دارد و نظام به جد از انجام آنها حمایت و همراهی دارد .

خواجه از مسئولان کمیته امداد مهریز که با همکاری خیران و مسئولان منطقه برای اجرای طرح‌های مختلف و ایجاد اشتغال مددجویان و خودکفایی خانواده‌ها تلاش دارند قدردانی کرد و پیگیری و همراهی مداوم همگان را با این نهاد در شهر و مناطق روستایی خواستار شد.

در این بازدید و نشست علاوه بر بازدید از برخی طرح‌های راهبری شغلی اجرا شده توسط کمیته امداد شهرستان به خصوص در حوزه شغلی پرورش شتر و گوسفند، پیگیری تحقق برنامه عملیاتی پیش‌بینی شده در زمینه اجرای طرح‌های راهبری شغلی منطقه را خواستار شد.

دیدار با تعدادی از راهبران شغلی فعال در منطقه و بررسی فرآیند راهبری طرح‌ها، تاکید بر بهره‌گیری از ظرفیت کامل طرح‌ها در راستای ایجاد درآمد پایدار برای مددجویان و دیدار با تعدادی از مددجویان مجری طرح‌ها و بررسی مسائل و درخواست‌ مددجویان صورت گرفت.

هم‌اکنون یک هزار و ۵۰۰ خانوار شامل سه هزار و ۴۰۰ مددجو از خدمات کمیته امداد مهریز استفاده می‌کنند و  مرکز این شهرستان ۵۵ هزار نفری  در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

حدود ۵۰ هزار نفر از جمعیت یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفری یزد نیز از حمایت های کمتیه امداد استان برخوردار هستند./ایرنا

کپی