اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

نجات ازکابوس قصاص پس از 26 سال زندان

نجات ازکابوس قصاص پس از 26 سال زندان

یک محکوم به قصاص پس از 26 سال زندان با تلاش شورای حل اختلاف شهرستان الیگودرز سال، از چوبه ی دار، رهایی یافت.

به گزارش روابط عمومی توسعه ی حل اختلاف استان لرستان، آقای فتحی رئیس دادگستری شهرستان الیگودرز، از وقوع یک فقره سازش قتل عمد، در این شهرستان خبر داد.
آقای فتحی اعلام داشت: در سال 1374، در پی وقوع یک فقره سرقت، در شهرستان الیگودرز، یک نفر به قتل رسید که با تشکیل پرونده برای متهم، رسیدگی منتهی به صدور حکم قصاص گردید.
رئیس دادگستری الیگودرز ادامه داد: با توجه به گذشت بیش از 26 سال از وقوع قتل، پرونده به شورای حل اختلاف شعبه زندان ارجاع شد که با تلاش های بی وقفه ی اعضای شورای حل اختلاف در راستای صلح و سازش و اهمیت مصالحه در پرونده های قتل، علی رغم کثرت اولیای دم و سکونت آنها در شهرستان اصفهان، اعضای شورای حل اختلاف شهرستان الیگودرز، به اصفهان عزیمت نموده و پس از حضور در منزل اولیای دم و انجام مذاکرات فراوان با آنها، رضایتشان را جلب و با بخشش فرصت حیات مجدد را به قاتل اعطا کردند و پس از گذشت 26 سال، از چوبه ی دار رهایی و به آغوش خانواده بازگشت.
آقای فتحی در پایان عنوان نمود: عفو و گذشت یکی از ارزش های دینی و نشانه ی تقوای الهی است و ترویج این روحیه در بین شهروندان، موجب ارتقای امنیت روانی و توسعه اخلاق و معنویت در جامعه خواهد شد.

کپی