اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

جدایی کریستوفر نولان از برداران وارنر پس از ۱۹ سال

جدایی کریستوفر نولان از برداران وارنر پس از ۱۹ سال

«کریستوفر نولان» پس از نزدیک به دو دهه همکاری با برادران وارنر، فیلم جدیدش را با یونیورسال به سینما خواهد آورد.

این سینماگر آمریکایی که مهمترین آثار خود را در ۱۹ سال گذشته با همکاری برادران وارنر ساخته، اعلام کرده که فیلم جدیدش را با بودجه ۱۰۰ میلیون دلاری کمپانی یونیورسال خواهد ساخت.

این پروژه جدید درباره «رابرت اوپنهیمر» و ایجاد اولین بمب اتمی دنیا و همچنین درخواست او برای کنترل بین المللی سلاح‌های اتمی و مخالفت بعدی او با ساخت بمب هیدروژنی است. فیلمبرداری این فیلم در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۲ آغاز خواهد شد و در اواخر ۲۰۲۳ یا سال ۲۰۲۴ اکران می‌شود.

از مهمترین دلایل جدایی نولان از برداران وارنر و پیوستن به کمپانی رقیب می‌توان به نارضایتی او از تصمیم برادران وارنر برای اکران همزمان همه آثار سینمایی سال ۲۰۲۱ در سینما و سامانه نمایش آنلاین HBO Max در سایه همه‌گیری ویروس کرونا باشد.

نولان پیش از این به صراحت مخالفت خود را با چنین تصمیمی اعلام کرده بود: «برخی از بزرگترین فیلمسازان و ستاره‌های سینما در حالی شب به رختخواب رفتند که فکر می‌کردند برای بهترین استودیو فیلمسازی کار می‌کنند اما فردا صبح متوجه شدند که کارمند بدترین سامانه نمایش آنلاین شده‌اند».

«کریستوفر نولان» در چند سال گذشته در سه‌گانه «شوالیه سیاه»، «تلقین»، «دانکرک» و همچنین فیلم «تنت» همکاری داشته‌اند. ر سال ۲۰۲۰ نیز اختلاف‌هایی بر سر نحوه اکران فیلم «تنت» که با هزینه ۲۰۰ میلیون دلار ساخته شد بود، وجود داشت و نولان امیدوار بود فیلمش بتواند سینمای تحت تاثیر کرونا را احیا کند، اما برادران وارنر نسبت به این موضوع مطمئن نبودند چرا که اکثر سینماهای آمریکا تعطیل بودند و ایده واکسنِ در دسترس برای همه چیزی شبیه به یک رویا بود. در نهایت کمپانی برادران وارنر از تصمیم نولان در اکران سینمایی «تنت» حمایت کرد اما این فیلم در گیشه شکست خورد و تنها ۵۰ میلیون دلار فروخت./ایسنا

بیشتر بخوانید

واکنش کریستوفر نولان به میزان فروش فیلم جدیدش

چرا نولان برای نتفلیکس فیلم نمی‌سازد؟

کپی