اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰

ستاد عملیات مشترک عراق: خروج نیروهای آمریکایی طبق برنامه پیش می‌رود

ستاد عملیات مشترک عراق: خروج نیروهای آمریکایی طبق برنامه پیش می‌رود

سخنگوی ستاد عملیات مشترک عراق با اشاره به اینکه نیروهای امریکایی براساس توافق تا پایان دسامبر ۲۰۲۱ از کشور خارج می شوند، تاکید کرد خروج آنها طبق برنامه پیش می‌رود.

تحسین الخفاجی، سخنگوی فرماندهی ستاد عملیات مشترک در عراق روز سه شنبه تاکید کرد که برنامه خروج نیروهای رزمی آمریکا از این کشور طبق برنامه پیش می رود.

وی در گفت وگویی با خبرگزاری اسپوتنیک گفت: ما در حال حاضر تنها دو سایت داریم که نیروهای ائتلاف بین المللی در آن حضور دارند، یکی از این سایت‌ها بخش کوچکی در پایگاه عین الاسد است و سایت دوم بخشی از فرودگاه اربیل است و ما توافق کردیم که تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۱ همه نیروهای رزمی موجود خارج شوند و تاکید می‌کنیم که خروج آنها طبق برنامه پیش می‌رود.

الخفاجی با اشاره به اینکه تعداد بسیار کمی از نیروهای رزمی آمریکا در این کشور باقی مانده اند، گفت: نیروهای رزمی باقی مانده بسیار اندک هستند و برای ما، به عنوان فرماندهی ستاد عملیات مشترک، هدف اصلی حفظ امنیت عراق است و ما قطعاً برای این هدف اقدام می کنیم.

سخنگوی فرماندهی ستاد عملیات مشترک عراق در مورد تعداد نیروهای رزمی آمریکا که در دوره گذشته از عراق خارج شده اند، گفت: آن اندازه که اجرای روند خروج نیروهای امریکایی مهم است، شمار نیروهایی که خارج شده‌اند، اهمیت ندارد.

وی افزود در حال حاضر امریکا در حال اجرای مفاد توافقنامه و نتایج گفتگوی راهبردی است و من فکر می کنم این موضوع بسیار مهم است.

به گزارش میدل ایست نیوز، الخفاجی تصریح کرد نیروهای امریکایی اخیرا خارج شده‌اند و شمار اندکی مانده‌اند که آنها وقت و زمانبندی مشخصی برای خروج دارند./ ایسنا

کپی