اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

آتش سوزی عمدی جنگل‌های کوه "نیر" لوداب بویراحمد

آتش سوزی عمدی جنگل‌های کوه "نیر" لوداب بویراحمد

مدیرکل منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد از وقوع یک فقره آتش سوزی در جنگل‌های کوه "نیر" شهرستان بویراحمد خبر داد.

"غلامحسین حکمتیان اصل" افزود: این آتش سوزی از ساعت ۲۰ سه شنبه شب در جنگل‌های کوه نیر بخش لوداب از توابع شهرستان بویراحمد اغاز شده و همچنان ادامه دارد.

وی اظهارکرد: نیروهای بخش لوداب و مردمی و دهیاران و شوراهای منطقه از همان ساعات اولیه به محل اعزام و اقدام و تلاش برای مهار آتش کردند اما همچنان آتش سوزی ادامه دارد.

مدیرکل منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: دو اکیپ از نیروهای شهرستان بویراحمد و ۵ اکیپ از نیروهای اداره کل منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد جهت کمک به اطفای حریق به منطقه اعزام شده است.

حکمتیان اصل تصریح کرد: درخواست بالگرد کرده ایم و هم اکنون در حال اعزام نیرو با بالگرد به محل آتش سوزی هستیم.

وی در خصوص علت آتش سوزی ادامه داد: طبق شواهد و برخی گزارشات علت آتش سوزی عامل انسانی و عمدی است چراکه طبق گفته شاهدان دیده شده که یک نفر در تاریکی شب در حال اتش زدن نقطه به نقطه جنگل‌هاست.

مدیرکل منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: میزان خسارات وارده هنوز مشخص نیست.

آتش تحت کنترل است

همچنین "محمد محمدی"، مدیرکل مدیریت بحران استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در گفت و گو با خبرنگار ایسنا گفت: آتش سوزی از حدود ساعت ۲۰ شب گذشته شروع شد که بلافاصله پس از اطلاع نیروهای بخش لوداب، نیروهای مردمی، دهیاران و شوراها، نیروهای منابع طبیعی شهرستان بویراحمد و استان کهگیلویه و بویراحمد منطقه به محل آتش سوزی اعزام شدند.

وی با بیان اینکه آتش تحت کنترل است، افزود: درخواست بالگرد برای کمک به اطفای حریق داده ایم که از سوی وزارت دفاع یک فروند بالگرد از استان خوزستان به استان کهگیلویه  بویراحمد اعزام و در فرودگاه یاسوج مستقر شده است.

محمدی در خصوص علت و میزان وارده آتش سوزی اظهارکرد: علت آتش سوزی عوامل انسانی است و در دست بررسی می باشد و میزان خسارات وارده ناشی از این آتش سوزی هنوز مشخص نیست.

مدیرکل مدیریت بحران استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۷ فقره آتش سوزی در جنگل‌ها و مراتع استان کهگیلویه و بویراحمد رخ داده است که ۲۳ مورد از این آتش سوزی ها بزرگ و دارای اهمیت بیشتر بوده اند. میزان خسارات ریالی وارده ناشی از این تعداد آتش سوزی ۲۵ میلیارد تومان بوده است.

خبر در حال تکمیل است . . .

/ایسنا 

کپی