اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰

آغاز واکسیناسیون دانش‌آموزان ۶ تا ۱۸ سال از 2 هفته دیگر

آغاز واکسیناسیون دانش‌آموزان ۶ تا ۱۸ سال از 2 هفته دیگر

وزیر بهداشت گفت: در حال حاضر واکسیناسیون از سن ۱۸ سال به بالا در مناطق و گروه‌های مختلف از جمله در روستاها و عشایر و مناطق مرزی در حال انجام است.

 به‌ گزارش ایسنا، دکتر بهرام عین‌اللهی در حاشیه دیدار با فرماندهان ارتش که امروز در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، گفت: به فراخور انجام واکسیناسیون، سن تزریق واکسن کاهش می‌یابد. بعضاً دیده ایم  برخی افراد که هنوز سن آنان برای واکسیناسیون اعلام نشده  یا افراد بدون ثبت‌نام در سامانه salamat.gov.ir به مراکز واکسیناسیون مراجعه می‌کنند که این کار باعث ازدحام می‌شود.
وی ادامه داد: به مردم نوید می‌دهیم که اصلاً نگران واکسیناسیون خودشان نباشند ،چون با توجه به واردات مقدار زیادی واکسن در روزهای گذشته و استمرار آن در روزها و هفته‌های آتی، واکسیناسیون با سرعت انجام می‌شود.
وزیر بهداشت تصریح کرد: برنامه ما واکسیناسیون افراد در سن مدرسه ۶ تا ۱۸ سال است و برای این کار حدود ۱۳ میلیون دوز واکسن نیاز داریم که کارهای مقدماتی آن در واکسن‌های داخلی و وارداتی انجام شده و امیدواریم  در دو هفته آینده، واکسیناسیون دانش‌آموزان را آغاز کنیم تا بعد از انجام واکسیناسیون، شاهد بازگشایی مدارس باشیم.
 
کپی