اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰

فراخوان ثبت خاطرات مادران ایلامی از جنگ تحمیلی

فراخوان ثبت خاطرات مادران ایلامی از جنگ تحمیلی

سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ایلام گفت:باتوجه به اینکه استان ایلام در آستانه برگزاری کنگره ملی سه هزار شهید قرار دارد و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیز در این کنگره با مشارکت بچه های عضو کانون نقش آفرینی می کند.

محمدرضا رستم پور با اشاره به روایت گری مادران ایلامی پیرامون دفاع مقدس، توضیح داد: نوجوانان ایلامی تا پایان هفته دفاع مقدس قادر به حضور در  فراخوان ثبت خاطرات مادران خود از جنگ تحمیلی را دارند و برگزیدگان نیز آذرماه همزمان با برگزاری کنگره سه هزار شهید استان ایلام در آذر ماه مورد تجلیل قرار خواهند گرفت. در این فراخوان نوجونان ۱۱ تا ۱۷ سال استان ( عضو کانون یا خارج از کانون ) می توانند با نگارش خاطرات ماداران یا مادربزرگ های خود در این جشنواره ادبی شرکت کنند.

وی افزود: هر نوجوان می تواند پنج اثر را به دبیرخانه فراخوان واقع در بلوار شمالی امام خمینی (ره) مرکز آفرینش های ادبی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ارسال کند. شرکت کنندگان مجاز هستند در بخش های متن ادبی، خاطره نویسی یا داستان بر پایه واقعیت شرکت کنند و مطالب را طبق دیدگاه و برداشت نوجوانانه خود به رشته تحریر درآورند.

سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ایلام  بیان کرد: تقویت هنر نویسندگی و قدرت تخیل بچه ها و نیز آشنایی نوجوانان با دروان دفاع مقدس و پیشینه جنگ استان ایلام از زبان ماداران و ماربزرگ های خود به عنوان یک شاهد عینی است. باتوجه به اینکه استان ایلام در آستانه برگزاری کنگره ملی سه هزار شهید قرار دارد و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیز در این کنگره با مشارکت بچه های عضو کانون نقش آفرینی می کند.

ایسنا/ 

کپی