اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰
وزیر بهداشت:

بهترین واکسن‌ را در کشور تولید می‌کنیم

بهترین واکسن‌ را در کشور تولید می‌کنیم

وزیر بهداشت گفت: با افتخار اعلام می‌کنیم که بهترین واکسن را در کشور تولید می‌کنیم و با افزایش تولیدات و صنعتی کردن آنها در آینده دیگر نیازی به واردات واکسن نخواهیم داشت.

 به گزارش ایسنا، بهرام عین‌اللهی در مراسم آغاز مرحله سوم کارآزمایی بالینی واکسن فخرا، گفت: در برهه‌ای به‌دلیل ضرورتی که داریم و برای تسریع در واکسیناسیون مردم مجبور به واردات واکسن شدیم و امروز با واردات فراوان، واکسیناسیون بسرعت در کشور درحال انجام است و همزمان تولیدات داخلی ما در ۵ مرکز انستیتو پاستور، انستیتو رازی، سیناژن، برکت و فخرا این اطمینان را به ما می‌دهد که در آینده اتفاقات خوبی رخ دهد.
وزیر بهداشت تأکید کرد: امروز اطمینان می‌دهم که واکسن فخرا یکی از واکسن‌های خوب و باکیفیت بسیار بالاست و با اطمینان دوستان ما کار می‌کنند و ممنونم از معاونت غذا و دارو که با دلسوزی شبانه روزی همگام با مراکز تولید واکسن ما کنترل کیفی انجام می‌دهند تا امروز با خیال راحت به واکسن‌های داخلی اطمینان کنیم.
او تأکید کرد: همه شاهد بودیم که رهبر معظم انقلاب از واکسن ایرانی استفاده کردند و این برای ما افتخار بزرگی است که بالاترین مقام کشور ما از واکسن ایرانی استفاده کردند.
سرتیپ محمدرضا قرایی آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح هم در این مراسم با بیان اینکه تا سه ماهه آینده تولید واکسن فخرا را به ۵ میلیون دوز در ماه خواهیم رساند، گفت: تا پایان سال ۲۰ میلیون دوز واکسن تحویل وزارت بهداشت خواهیم داد.
کپی