اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱ مهر ۱۴۰۰

بایدن و جانسون اواخر ماه جاری میلادی دیدار می‌کنند

بایدن و جانسون اواخر ماه جاری میلادی دیدار می‌کنند

روزنامه "تایمز" به نقل از منابع آگاه گزارش داد، رئیس جمهور آمریکا و نخست وزیر انگلیس قرار است اواخر ماه جاری میلادی با هدف بهبود روابط ضعیف شده دو کشور دیدار کنند.

 به نقل از پایگاه خبری هیل، روزنامه تایمز در این گزارش نوشت: بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل که قرار است 21 سپتامبر (30 شهریور ماه) در نیویورک آغاز شود، به آمریکا سفر خواهد کرد. این یک سفر چهار روزه خواهد بود که در جریان آن قرار است جانسون با جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا نشستی دو جانبه داشته باشد.

بایدن و جانسون آخرین بار در ماه ژوئن با یکدیگر ملاقات کردند، زمانی که بایدن برای حضور در نشست رهبران گروه هفت شامل ژاپن، ایتالیا، فرانسه، آلمان و کانادا به انگلیس سفر کرده بود. بایدن در جریان این سفر با ملکه الیزابت دوم نیز دیدار کرد.

دیدار قریب‌الوقوع بایدن و جانسون همچنین نخستین دیدار رو در روی این دو رهبر پس از خروج کامل نیروهای آمریکایی از افغانستان خواهد بود؛ خروجی که نگرانی‌هایی را در بین سیاستمداران هر دو کشور به وجود آورده است.

بایدن 17 اوت در جریان یک تماس تلفنی با جانسون درباره اوضاع افغانستان گفت‌وگو کرد؛ تماسی که نخستین گفت‌وگوی بایدن درباره خروج از افغانستان با یک رهبر خارجی بود.

در این گفت‌وگوی تلفنی، دو طرف درباره لزوم ادامه هماهنگی‌های نزدیک در بین متحدان و شرکای دموکراتیک در مورد پیشبرد سیاست‌ها درخصوص افغانستان گفت‌وگو کردند./ ایسنا

کپی