اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

برگزاری نشست امنیتی در کرکوک در آستانه انتخابات عراق

برگزاری نشست امنیتی در کرکوک در آستانه انتخابات عراق

منابع عراقی از برگزاری دومین نشست امنیتی در استان کرکوک با حضور فرماندهان عالی‌رتبه خبر دادند.

به نقل از العربی الجدید، عبدالغنی الاسدی، رئیس دستگاه امنیت ملی عراق یکشنبه در رأس هیئتی عالیرتبه وارد استان کرکوک شد و نشست امنیتی را با حضور استاندار، فرماندهان امنیتی و مسئولان این استان برگزار کرد.

این نشست بعد از حمله جدید داعش به شهرک داقوق در شمال کرکوک برگزار شد. این حمله به کشته شدن چهار تن از پلیس عراق منجر شد.

در نشست مذکور درباره آخرین تحولات امنیتی و راه‌های حل مشکلات امنیتی از طریق همکای و هماهنگی تلاش‌های امنیتی و اطلاعاتی بحث و گفتگو شد.

الاسدی در این نشست گفت: ما از نزدیک آمادگی‌ها برای حفظ امنیت در مراکز انتخاباتی را زیرنظر داریم و آماده همکاری در تمام زمینه‌ها برای موفقیت انتخابات در کرکوک هستیم. باید همگان در این استان تلاششان را برای ایجاد فضای امن برای برگزاری انتخابات افزایش دهند. نقض‌های امنیتی تلاش‌های ناامیدکننده‌ای از سوی داعش برای اثبات خود است. بازگشتی برای داعش نیست و ما اجازه نمی‌دهیم به امنیت کشور لطمه بزنند. درحال حاضر عملیات امنیتی گسترده‌ای برای پیگرد داعش درحال انجام است و تعدادی از آن‌ها را بازداشت و به هلاکت رسانده‌ایم.

در این راستا افسر فرماندهی عملیات کرکوک گفت: در این نشست درباره طرح‌های امنیتی بحث و گفتگو شد و نتیجه گرفته شد که مأموریت‌های جنگی و عملیات پاکسازی روزانه به ویژه در روستاهای اطراف استان گسترش یابد. بر تلاش اطلاعاتی و کمک گرفتن از نیروی هوایی برای اجرای حملات سریع متمرکز خواهیم شد.

به گفته منابع عراقی جنگنده‌های ارتش در عملیات تعقیب داعشی‌ها شرکت دارند و در سه حمله شش تن از آن‌ها را ازپای درآوردند.

گروه اطلاع رسانی امنیتی وابسته به دولت عراق در بیانیه ای اعلام کرد: نیروهای امنیتی به تعقیب تحرکات تروریست‌ها ادامه می‌دهند. همچنین یک پهپاد در عملیات تعقیب گروه تروریستی که به نیروهای پلیس حمله کرده بودند شرکت دارد.

اخیرا وضعیت امنیتی در استان کرکوک دچار تنش شده است و داعش حملاتی را در این استان انجام داده است.

از سوی دیگر منبعی در عملیات دیالی اعلام کرد که حمله داعش به ایست‌های نظامی در اطراف شهر العظیم به پایان رسید و نیروهای ارتش با کمک نیروی هوایی توانستند ایست امنیتی را که در کنترل داعش بود پس بگیرند و آن‌ها را مجبور به فرار کنند.

به گفته این منبع در این حمله چهار تن از ارتش عراق کشته و یک تن زخمی شد./ ایسنا

کپی