اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰

عباس هنرمند معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهوری شد

عباس هنرمند معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهوری شد

رئیس دفتر رئیس‌جمهوری با صدور حکمی عباس هنرمند را به سمت معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهوری منصوب کرد.

در متن پیام غلامحسین اسماعیلی آمده است: با عنایت به تعهد و تجربیات ارزشمند جنابعالی در عرصه ارتباطات و اطلاع‌رسانی به موجب این حکم به سمت «معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهوری» منصوب می‌شوید.
انتظار دارد با ایجاد هماهنگی، هم افزایی و استفاده از کلیه ظرفیت‌های رسانه‌ای در اطلاع رسانی مناسب و بهنگام و تصویرسازی شایسته و امیدآفرین از اقدامات بعمل آمده در حوزه ریاست جمهوری، مجدانه بکوشید.
امید است با اتکال به خداوند متعال و اهتمام به «عدالت محوری»، «روحیه انقلابی»، «مردم داری»، «پاکدستی و فسادستیزی»، «قانون مداری» و «مفاد عهدنامه مدیران دولت مردمی» در انجام وظایف محوله موفق باشید.
هنرمند سابقه مدیرعاملی باشگاه خبرنگاران جوان را در کارنامه رسانه‌‌ای خود دارد.

اسماعیلی: ایجاد یاس محور عملیات روانی دشمن است

غلامحسین اسماعیلی رئیس دفتر رئیس جمهوری با اشاره به این‌که در دنیای امروز رسانه و ارتباطات نقش بی‌بدیلی در ساختن فرهنگ و ذهن جامعه دارد، گفت: امروز اهمیت و جایگاه رسانه برکسی پوشیده نیست و شاهدیم که دشمنان کشور محور عملیات روانی خود را ایجاد یاس و ناامیدی در مردم قرار داده اند.
اسماعیلی امشب در آئین معارفه و تکریم معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور، با بیان اینکه متاسفانه تاکنون از تمام ظرفیت‌های خود در حوزه اطلاع رسانی استفاده نکرده‌‌ایم، افزود: از توانمندی‌ها و ظرفیت‌ها برای اثبات حقانیت و ارائه خدمات و اندیشه خودمان آنطور که باید و شاید در بخش‌های مختلف استفاده بهینه و همه جانبه نشده است.
رئیس دفتر رئیس جمهوری با تاکید بر ضرورت تهیه و تدوین پیوست‌های رسانه‌‌ای برای فعالیت‌های دولت، اظهار کرد: در دولت تحول خواه و مردمی که شعار محوری تحول و انجام کار شبانه روزی و جهادی برای خدمت به مردم را در دستور کار خود قرار داده، فعالیت جدی و کار تحولی در عرصه ارتباطات و اطلاع رسانی تلاش مضاعف را می‌طلبد.
اسماعیلی با بیان اینکه نگرش کلان رئیس جمهوری و دولت سیزدهم نگاه به آینده و ترسیم افقی روشن با اقدام تحولی برای مردم است، خاطرنشان کرد: اعتماد آسیب دیده مردم باید ترمیم شود و در این مسیر نیازمند اطلاع رسانی هنرمندانه با جذابیت و اثرگذار در حوزه اطلاع رسانی و ارتباطات هستیم.
رئیس دفتر رئیس جمهوری در این مراسم با قدردانی از تلاش‌های «علیرضا معزی» در دوران تصدی مسئولیت معاونت ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهوری برای «عباس هنرمند» در این مسئولیت آرزوی موفقیت کرد.

یادداشت «معزی» در آخرین روز مسئولیت در دولت

علیرضا معزی در آخرین روز کاری به عنوان معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دولت دوازدهم در یادداشتی آنچه در این هشت سال گذشت، روایت کرده است و گفت که بالاخره امروز به طور رسمی، مسؤولیتم در دفتر رئیس‌جمهوری پایان یافت.
معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دولت دوازدهم در یادداشتی نوشت: گرچه در این هشت سالی که گذشت نقطهٔ آغاز و پایان مسؤولیتم در معاونت دفتر رئیس‌جمهور بود اما دورهٔ طولانی‌تر خدمتم، در دبیرخانهٔ شورای اطلاع‌رسانی دولت سپری شد؛ جایی که تلاش شد از مجموعه‌ای دور از فضای عمومی به پایگاه ارتباط قوهٔ مجریه با افکار عمومی بدل شود، دبیرخانه‌ای برای همگرایی و هم‌افزایی روابط عمومی‌های دستگاه‌های اجرایی. در ۱۳۹۸ و در پایان فعالیتم، دبیرخانهٔ شورای اطلاع‌رسانی دولت نه یک سازوکار بروکراتیک منزوی و که به روابط عمومی‌ای پویا برای تبیین فعالیت‌های دولت تبدیل شد؛ روابط عمومی‌ای که نه از کنش رسانه‌ای پرهیز داشت و نه در دفاع از دستاوردهای دولت دارای لکنت بود.
آغاز مسؤولیتم در معاونت ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهور نیز همزمان با پاییز و زمستان تلخ و حیرت‌آور ۹۸ بود؛ روزگاری سخت برای گفتن و شنیدن، ایامی که افکار عمومی عمیقا نگران «ایران» بود و مضطرب آینده‌اش. ارتباطات و اطلاع‌رسانی در هر شرایطی توقف‌ناپذیر است چه در روزگار صلح و رونق و رشد و چه در دوران جنگ و تحریم و آزردگی؛ تفاوت بزرگ اما در این است که گاه می‌شود به سادگی از امید خبر داد و گاهی به دشواری. حضور پررنگ‌تر در فضای شبکه، واکنش به‌هنگام، شفاف و دقیق‌تر به رخدادهای مرتبط با رئیس‌جمهور و حوزهٔ مرتبط با ریاست‌جمهوری و همچنین بهره‌گیری از محتوای چندرسانه‌ای برای بیان روشن‌تر و گویاتر مواضع و رویکردها در فضای عمومی، عمدهٔ اهدافم در این مدت بود. از مهر ۹۸ به این سو، تقریبا تمام دورهٔ مسؤولیتم روزگار بحران بود. دولت در دورهٔ سخت و صعب ادارهٔ کشور، نقد و اعتراض را حتی نسبت به رئیس‌جمهور، حق مسلم شهروندان می‌دانست و در این مدت جز به بی‌انصافی‌ها، بدزبانی‌ها و تهمت‌های صاحبان تریبون‌ها پاسخ داده نشد و اعتراض شهروندان، بی‌چون و چرا محترم شمرده شد و این کمترین وظیفهٔ دولتمردان بود در برابر تاب‌آوری و صبر رشک‌برانگیز مردم.
در پایان دورهٔ مسؤولیت، از جنابان آقایان دکتر نهاوندیان و دکتر واعظی رؤسای دفتر رئیس‌جمهوری در دولت‌های یازدهم و دوازهم به جهت حسن اعتمادشان و از تمام همکاران شایسته‌ام در معاونت ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهوری، دبیرخانهٔ شورای اطلاع‌رسانی دولت قدردانی می‌کنم و از لطف و محبت تمامی خبرنگاران و اهالی رسانه‌های کشور و فعالان شبکه‌های اجتماعی سپاسگزاری می‌نمایم و بابت قصورها و کمبودهای احتمالی در فرایند کارها در این هشت سال حلالیت می‌طلبم. در عین حال برای مسؤولان حوزهٔ اطلاع‌رسانی و ارتباطات دولت سیزدهم، صمیمانه آرزوی موفقیت دارم و صادقانه امیدوارم که پیام‌آور همیشگی رویدادهای خوب و خبرهای خوشایند برای وطن باشند. / ایرنا

کپی