اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱ مهر ۱۴۰۰

کلمات کلیدی
صحبت های انگیزشی و جالب توجه کریم و مهدی

طارمی: تابحال هیچ کاری انجام نداده‌ایم، هیچ کاری!

طارمی: تابحال هیچ کاری انجام نداده‌ایم، هیچ کاری!

ویدیوی جالبی از صحبت های انگیزشی کریم انصاری فرد مانند دیدار برابر سوریه و همچنین مهدی طارمی دیگر مهاجم تیم ملی، پیش از بازی با عراق توسط سایت فدراسیون منتشر شده است.

 تیم ملی ایران که در دو بازی نخست خود در مرحله پایانی مقدماتی جام جهانی با قاطعیت و کسب دو پیروزی و 6 امتیاز در صدر قرار گرفته، به دنبال حفظ این موقعیت و صعود به جام جهانی است. ملی پوشان به دلیل ابتلای اسکوچیچ به کرونا، او را در بازی نخست در کنار خود نمی دیدند و به همین دلیل کریم انصاری فرد که با مصدومیت احسان حاج صفی کاپیتان نخست یوزها شده در بازی برابر سوریه نقش ویژه‌ای را در رختکن ایفا کرد و به صحبت با هم تیمی هایش پرداخت.

حالا و با گذشت 5 روز از دیدار ایران و عراق، ویدیویی از حواشی این دیدار پیش از رسیدن اتوبوس ملی پوشان به استادیوم خلیفه تا پایان بازی و حضور بازیکنان در هتل توسط وب سایت رسمی فدراسیون فوتبال منتشر شده که دارای تصاویر جالبی است.

در بخشی از این ویدیو و پیش از آغاز مسابقه، کریم انصاری فرد همچون دیدار با سوریه برای بازیکنان شروع به صحبت کرد و انگیزه آنها را برای پیروزی افزایش داد. انصاری فرد در جمع بازیکنان تیم ملی می گوید: دو نکته مهم. یکی اینکه همه تیم ها به این باور رسیده اند که از لحاظ فوتبالی نمی توانند با تیم ملی ایران رقابت کنند. آنها وارد فاز دعوا، چرک بازی و صحبت با داوران می شوند. ولی خدا را شکر همه بازیکنان ایران به جایگاهی رسیده اند که مانند بازی سوریه هیچ کس اسیر حاشیه ها نمی شود.

او ادامه داد: بازی با عراق از دیدار با سوریه مهمتر است. حریف قطعا برای دعوا و زدن شما می آیند. هیچ کسی با داور صحبت نمی کند، بجز علیرضا جهانبخش. بازیکنان حریف قصد دارند روی مخ شما رفته و تمرکزتان را به هم بزنند. دوباره می گویم، آنها قصد دارند تمرکزتان را به هم بزنند، چون می دانند توانایی رقابت با شما را ندارند. هیچ کس اسیر حاشیه نشود.

مهاجم تیم ملی در بخش پایانی صحبت هایش نیز می گوید: نکته دوم اینکه اگر هدفمان رفتن به جام جهانی است، باید تلاش کنیم، باید زحمت بکشیم، آن هم در داخل این زمین. 90 دقیقه کنار هم تلاش می کنیم و ان شالله این بازی را نیز می بریم. 

در ادامه این ویدیو نیز مهدی طارمی از اهمیت بالای این دیدار برای ملی پوشان سخن گفته و می گوید که پیروزی در مرحله قبل مقدماتی جام جهانی برابر سوریه به نوعی وظیفه بازیکنان بوده و آنها تا بدین مرحله کار خاصی نکرده اند و پیروزی برابر عراق، باعث می شود آنها گام بزرگی برای صعود به جام جهانی بردارند.

طارمی در صحبت های انگیزشی با هم تیمی هایش می گوید: اگر می خواهیم به جام جهانی صعود کنیم باید تلاش کنیم. نتایج مرحله قبلی وظیفه مان بود و آن را کنار بگذارید. ما تاکنون هیچ کاری انجام نداده ایم، هیچ کاری! اگر این بازی را ببریم یا مساوی کنیم، تازه یک پله را برداشته ایم. اگر بازی را ببریم، یک پله بزرگ برداشته ایم و اگر مساوی کنیم، پله کوچکی برداشته ایم. این بازی مهم است، بازی قبلی وظیفه مان بوده است که ببریم. در باد آن برد نخوابیم.

این اتحاد و همدلی میان بازیکنان نیز قابل توجه است و ملی پوشان بدون توجه به این مسئله که چه کسی در ترکیب اصلی حضور دارد و چه فردی روی نیمکت می نشیند، همگی برای پیروزی و موفقیت ایران در تلاش هستند تا تیم ملی یک بار دیگر راهی رقابت های جام جهانی شود./ ورزش سه

 

کپی