اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۶ آبان ۱۴۰۰

انتقاد نماینده مجلس به وضعیت کرونایی استان قم

انتقاد نماینده مجلس به وضعیت کرونایی استان قم

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که وضعیت کرونایی استان قم با این تعداد از مرگ و میر نمی تواند نارنجی باشد.

 احمد امیرآبادی فراهانی در همایش تخصصی کارگروه های مشورتی و نظارتی مجمع نمایندگان استان با بیان اینکه وضعیت قم از نظر کرونایی قرمز است بیان کرد: وضعیت کرونایی استان با این تعداد از مرگ و میر نمی تواند نارنجی باشد.

وی با تصریح بر این که مسئولان باید با صداقت با مردم سخن بگویند به اهمیت بسیار زیاد گسترش واکسیناسیون اشاره کرد و گفت: دانشگاه علوم پزشکی استان قم باید همه سهمیه واکسن های تخصیص یافته به استان را برای واکسینه کردن مردم استفاده کند تا امکان پیگیری مجدد سهمیه وجود داشته باشد، ضمن اینکه خیرین درباره اضافه کار پرسنل دانشگاه علوم پزشکی و مرکز بهداشت استان در گسترش واکسیناسیون، پای کار هستند.

نماینده مردم قم درمجلس شورای اسلامی سپس به تشکیک برخی از افراد در موضوع واکسن اشاره و خاطرنشان کرد: برخی از این افراد خود را طرفدار ولایت و انقلاب می دانند که باید به آن ها گفت، شاخص ترین مسئله در این موضوع آن است که رهبر معظم انقلاب شخصا اقدام به دریافت واکسن کردند، بنابراین اگر این افراد واقعا انقلابی و ولایت مدار هستند، باید در تأسی به سیره عملی رهبری ، دست از این تشکیک ها بردارند.

امیرآبادی فراهانی همچنین اضافه کرد: کمک به بخش دولتی و دانشگاه علوم پزشکی برای توسعه واکسیناسیون عمومی با استفاده از همراهی و همیاری خیرین و گروه های جهادی، یکی از ضروریات امروز است که باید پیگیری و دنبال شود.

وی ادامه داد: همه مردم استان باید نسبت به تشویق یکدیگر به واکسیناسیون علیه بیماری کرونا نیز همت گمارند تا استان قم به استان اول و نمونه در واکسیناسیون تبدیل شود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی از کارگروه بهداشت و درمان مجمع نمایندگان استان خواست تا همچنان در موضوع مبارزه با کرونا بویژه واکسیناسیون به عنوان ضرورت و نیاز روز استان و کشور، پیش قدم و فعال باشد.

امیرآبادی همچنین با اشاره به ضرورت ارزیابی مدیران استانی توسط کارگروه های مشورتی و نظارتی مجمع نمایندگان استان اذعان کرد: بر این اساس لازم است تا اسامی مدیران متخصص، متعهد، مردمی، ضدفساد و جهادی جهت معرفی به نهادها و دستگاه ها آماده شود.

/ایسنا 

کپی